Karolina

lektor języka angielskiego i niemieckiego

Amerykanofil i bondomaniak.

Swoich uczniów stara się nauczyć żywego języka, który można zasłyszeć na ulicy. Ważne, by brzmieli jak najbardziej naturalnie. Pragnie, aby jej uczniowie bawili się językiem i eksperymentowali z nim. Uważa, że nawet niezwykle skomplikowane myśli da się wyrazić „codziennymi” słowami.

W procesie nauczania, równie ważne jest dla niej zanurzenie uczniów w język i wykształcenie u nich kompetencji interkulturowej. Uważa, że „język nigdy nie jest niewinny” i nie może być nauczany ani zrozumiany bez kontekstu kulturowego. Z tego powodu pracuje ze swoimi kursantami w dużej mierze na materiałach autentycznych. Na zajęciach wprowadza zrelaksowaną atmosferę, aby nauka zawsze była przyjemna. Uwielbia niepoprawny politycznie humor i stara się nim zarazić swoich uczniów.

Prowadzi również kursy języka niemieckiego.
Aktualnie uczy się niderlandzkiego i zna biernie włoski.

Magister Lingwistyki Stosowanej, język niemiecki i angielski
Specjalizacje: nauczycielska i tłumaczeniowa
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie

Certyfikowany egzaminator testów poziomujących TOIEC, TOIEC Bridge i TFI

Wirtschaftsdeutsch International
Certyfikat poświadczający znajomość języka niemieckiego w biznesie na najwyższym poziomie - C1
Goethe Institut

Szkolenia:

Warsztaty dla nauczycieli „Universal Activities PLUS+”

Wykorzystanie podejścia leksykalnego i narzędzia Training Report w nauczaniu języków obcych – szkolenie wewnętrzne CoAction

Nauczaniem zajmuje się od blisko 10 lat. W swojej karierze ma również epizod w dużej korporacji, gdzie zdobyła doświadczenie w pracy w międzynarodowym środowisku, zarządzaniu zespołem, umiejętnościach miękkich, prezentowaniu, itp.

Jednak to właśnie nauczanie jest jej prawdziwym powołaniem.

Obecnie prowadzi zajęcia na wszystkich poziomach zaawansowania dla klientów m.in. w branżach IT, bankowości, ubezpieczeń, aranżacji i projektowania, medycyny, RTV i AGD.

Jest czynnym tłumaczem ustnym języków angielskiego i niemieckiego.

Napisz do trenera

Potrzebujesz więcej informacji o naszych szkoleniach?