KONTAKT
KONTAKT
Blog - angielski w IT i biznesie!

Przeczytaj artykuły naszych ekspertów o biznesowym angielskim… i nie tylko! 📑

Baza wiedzy to blog językowy (blog z angielskim), gdzie regularnie dzielimy się nowinkami ze świata English for IT oraz Business English. Pokazujemy różne perspektywy rozwoju, które niesie bardzo dobra znajomość języka angielskiego. Odpowiadamy szerzej na pytania, które zadają nam nasi_sze Kursanci_tki.

Bazę wiedzy tworzymy właśnie dla Ciebie!

Zapoznaj się z polecanymi artykułami o nauce języka angielskiego

Przeczytaj najnowsze wpisy o Business English

Porady

Skuteczna komunikacja podczas discovery call po angielsku

W dzisiejszym świecie biznesu komunikacja odgrywa kluczową rolę w budowaniu trwałych relacji z klientami. Jednym z najważniejszych momentów w procesie nawiązywania kontaktu z potencjalnym klientem jest discovery meeting, czyli rozmowa wstępna mająca na celu poznanie potrzeb i oczekiwań klienta. W niniejszym artykule przyjrzymy się technikom skutecznej komunikacji podczas spotkań discovery po angielsku oraz sposobom praktycznego wykorzystania tych technik w codziennej pracy.

Czytam więcej
Metodyka

Jak skutecznie komunikować się z innymi? Obejrzyj webinar o narzędziu DEARMAN!

Każdy z nas w pewnym momencie zadaje sobie pytanie jak skutecznie komunikować się z innymi. Czy zdarzyło Ci się kiedyś czuć, że trudno Ci asertywnie przedstawić własne argumenty i potrzeby w pracy? A może potrafisz to zrobić, ale czujesz, że nie idzie Ci to za dobrze? Być może właśnie DEARMAN to narzędzie, którego szukałeś/aś, aby usprawnić swoją komunikację biznesową. Dowiedz się na czym to polega i zdobądź cenną wiedzę z webinaru!

Czytam więcej
Angielski indywidualny

Angielski dla analityka IT – przeczytaj opinię ekspertki, Moniki Perendyk

W dzisiejszym dynamicznym świecie IT, umiejętność posługiwania się językiem angielskim stała się kluczowym narzędziem stosowanym w wielu sytuacjach zawodowych. Dla analityków IT i analityków biznesowych, którzy na co dzień poruszają się w obszarze technologii, podnoszenie zdolności do porozumiewania się po angielsku staje się nie tylko wymogiem, ale również strategiczną inwestycją dla pracy z klientami w międzynarodowym środowisku biznesowym. Czytaj dalej, a z naszej rozmowy z Moniką Perendyk, dowiesz się, dlaczego angielski dla analityków w IT jest tak ważny dla ich rozwoju zawodowego!

Czytam więcej
Porady

Efektywna nauka angielskiej wymowy – 8 pomocnych rad

Nauka angielskiej wymowy potrafi przysporzyć kłopotów. Jest to aspekt angielskiego, który czasem traktowany jest po macoszemu. Tymczasem poprawna wymowa jest kluczowa, abyśmy zostali prawidłowo zrozumiani. Czy oznacza to, że musisz brzmieć jak native, a może wcale nie? Co możesz zrobić, aby nauka angielskiej wymowy poszła jak z płatka? A może na potrzeby komunikacji w międzynarodowym biznesie nie trzeba przejmować wymową czy akcentem w ogóle? Czytaj dalej, aby się dowiedzieć!

Czytam więcej
Porady

Narzędzie do pisania po angielsku Grammarly Go — recenzja. Pisanie ze wspomaganiem – część 5 

Bunt maszyn się już zaczął… Przekonałem się o tym, gdy próbowałem przetestować nowe narzędzie do pisania po angielsku od Grammarly, Grammarly Go. Nie mówię, że jest całkiem nieprzydatne i że zawsze się buntuje. Niemniej jednak, przed korzystaniem z tego narzędzia, warto rzucić krytyczne spojrzenie na jego funkcje, ograniczenia i ewentualne nieścisłości. Zapraszam do lektury recenzji narzędzia do pisania po angielsku Grammarly Go!

Czytam więcej
Angielski w firmie

Opanuj sztukę rozmowy biznesowej po angielsku − klucz do międzynarodowego sukcesu

W erze globalizacji opanowanie umiejętności prowadzenia rozmowy biznesowej po angielsku staje się kluczem do sukcesu na arenie międzynarodowej. Niezależnie od branży, w której działasz, zdolność do efektywnej komunikacji w języku angielskim może otworzyć drzwi do nowych możliwości i rozwiązań. W tym artykule zrozumiesz sposoby komunikowania się, które pomogą Ci zyskać szacunek i zrozumienie na każdym etapie biznesowego dialogu. Na dole znajdziesz również listę przydatnych zwrotów Business English. Gotowy na podróż, która zmieni Twoje postrzeganie rozmowy biznesowej po angielsku?

Czytam więcej
Porady

Narzędzie do sprawdzania pisowni po angielsku – Ludwig guru. Pisanie ze wspomaganiem – część 4.

Ludwig guru to narzędzie do sprawdzania pisowni po angielsku oparte na AI. Służy do korekty, parafrazowania, tłumaczeń i szukania zdań przykładowych. Jako korpus tekstów używa m.in. artykułów z The New York Times, The Guardian i Science. Brzmi dobrze, ale sprawdźmy, jak to działa w praktyce i jak jest dokładność Pana Ludwiga ;)

Czytam więcej
Angielski w IT

Audyt angielskiego dla znanej firmy IT − EL Passion, powiązany z pensjami [CASE STUDY]

Rzetelna ocena poziomu angielskiego w praktyce to punkt wyjścia do realizacji projektów z zagranicznymi klientami. Co jest kluczowe w przygotowaniu takiej analizy? Personalizacja audytów językowych! Zobacz, co zaproponowaliśmy dla warszawskiego software & design house'u − EL Passion. Jak osiągnęliśmy adekwatne i porównywalne wyniki audytów językowych, które były przydatne do planowania kariery specjalistek i specjalistów? O tym w poniższym case study!

Czytam więcej
Angielski w IT

Precyzyjny plan i mierzenie efektów nauki angielskiego w Rebased (obecnie Shopify). Jak działają Audyty językowe w praktyce? [CASE STUDY]

Czy wiesz, jaki jest REALNY poziom języka angielskiego Twoich pracowników? Na to pytanie odpowiedź przynoszą nasze Audyty językowe. W tym case study zobaczysz, jak pomogliśmy software house'owi Rebased w organizacji skutecznych szkoleń językowych, które przełożyły się na poprawę komunikacji z kluczowymi anglojęzycznymi klientami. Przeczytaj ten artykuł i sprawdź, co możesz zyskać dzięki Audytom języka angielskiego u swoich ludzi!

Czytam więcej
Angielski w IT

„Znacie realia i potrzeby branży IT!” − wywiad z Lidią Łoniewską, menedżerką HR z The Software House

Jakie są największe wyzwania HR-owe w branży IT i jak radzić sobie z rekrutacją w dobie kryzysu w realiach postpandemicznych? Przeczytaj nasz wywiad z Lidią Łoniewską − Head of HR z The Software House i sprawdź, co może Cię zainspirować w pracy w kontekście rozwoju języka angielskiego!

Czytam więcej
Angielski w firmie

Angielski to nie tylko benefit! Webinar z Ekspertką HR − Mają Gojtowską

Co wg Ekspertki HR jest kluczowe w przypadku szkoleń z angielskiego w firmach i dlaczego sama poleca CoAction?

Czytam więcej
Angielski w firmie

5 pułapek, w które wpadają rekruterzy, sprawdzając angielski kandydatów

Poziom angielskiego to jedna z najczęstszych umiejętności, którą rekruterzy sprawdzają na rozmowie kwalifikacyjnej. Jednak to może nie być tak proste, jak się wydaje.

Czytam więcej
Jaki będzie następny krok?

Na początek umówmy się na discovery call

Nasi Klienci zazwyczaj próbowali wcześniej różnych rozwiązań − angielskiego w szkołach językowych, z lektorem, z native speakerem, w aplikacji. Są również tacy, którzy po raz pierwszy zabierają się za angielski w kontekście zawodowym. Często dopiero po spotkaniu z nami dochodzą do sedna wyzwania, z jakim się mierzą. Dlatego chcemy z Tobą porozmawiać.

W CoAction uważamy, że nauka angielskiego pod kątem zawodowym powinna być zaprojektowana wokół bardzo konkretnych celów. Muszą one wynikać z jasno zdefiniowanych przykładów użycia języka w danej roli oraz poziomu „poczucia” się dobrze w komunikacji po angielsku. Klucz to jej jakościowe wykorzystanie − u Ciebie, pracownika (jeśli organizujesz szkolenia w firmie), a także u Twoich rozmówców − klientów, zespołu, partnerów biznesowych.

Ma to dla Ciebie sens? Zobacz, co jeszcze omówimy na discovery callu, a następnie od razu wybierz dogodny termin spotkania online!

Warsztaty English + Skills
Przemysław Fidzina CEO
TAK, umawiam DISCOVERY CALL!