KONTAKT
KONTAKT
Chcesz wiedzieć więcej o nauce angielskiego?

Przeczytaj artykuły naszych ekspertów o biznesowym angielskim… i nie tylko! 📑

Regularnie dzielimy się nowinkami ze świata English for IT & tech oraz Business English. Pokazujemy różne perspektywy rozwoju, które niesie bardzo dobra znajomość języka angielskiego. Odpowiadamy szerzej na pytania, które zadają nam nasi_ze Kursanci_tki.

Bazę wiedzy tworzymy właśnie dla Ciebie!

Zapoznaj się z polecanymi artykułami o nauce języka angielskiego

Przeczytaj najnowsze wpisy o Business English

Angielski w IT

Audyt angielskiego dla znanej firmy IT − EL Passion, powiązany z pensjami pracowników [CASE STUDY]

Rzetelna ocena poziomu angielskiego w praktyce to punkt wyjścia do realizacji projektów z zagranicznymi klientami. Co jest kluczowe w przygotowaniu takiej analizy? Personalizacja audytów językowych! Zobacz, co zaproponowaliśmy dla warszawskiego software & design house'u − EL Passion. Jak osiągnęliśmy adekwatne i porównywalne wyniki audytów językowych, które były przydatne do planowania kariery specjalistek i specjalistów? O tym w poniższym case study!

Czytam więcej
Angielski w IT

Precyzyjny plan i mierzenie efektów nauki angielskiego w Rebased (obecnie Shopify). Jak działają nasze Audyty językowe w praktyce? [CASE STUDY]

Czy wiesz, jaki jest REALNY poziom języka angielskiego Twoich pracowników? Na to pytanie odpowiedź przynoszą nasze Audyty językowe. W tym case study zobaczysz, jak pomogliśmy software house'owi Rebased w organizacji skutecznych szkoleń językowych, które przełożyły się na poprawę komunikacji z kluczowymi anglojęzycznymi klientami. Przeczytaj ten artykuł i sprawdź, co możesz zyskać dzięki Audytom języka angielskiego u swoich ludzi!

Czytam więcej
Angielski w IT

„Znacie realia i potrzeby branży IT!” − wywiad z Lidią Łoniewską, menedżerką HR z The Software House

Jakie są największe wyzwania HR-owe w branży IT i jak radzić sobie z rekrutacją w dobie kryzysu w realiach postpandemicznych? Przeczytaj nasz wywiad z Lidią Łoniewską − Head of HR z The Software House i sprawdź, co może Cię zainspirować w pracy w kontekście rozwoju języka angielskiego!

Czytam więcej
Angielski w firmie

Angielski to nie tylko benefit! Webinar z Ekspertką HR − Mają Gojtowską

Co wg Ekspertki HR jest kluczowe w przypadku szkoleń z angielskiego w firmach i dlaczego sama poleca CoAction?

Czytam więcej
Angielski w firmie

5 pułapek, w które wpadają rekruterzy, sprawdzając angielski kandydatów

Poziom angielskiego to jedna z najczęstszych umiejętności, którą rekruterzy sprawdzają na rozmowie kwalifikacyjnej. Jednak to może nie być tak proste, jak się wydaje.

Czytam więcej
Angielski w firmie

Szkolenia z języka angielskiego, a Employer Branding − jak to połączyć? 4 mity o angielskim w firmie

We wszystkich aspektach Employer Brandingu ważny jest język angielski. Dlaczego? W definicji EB podkreślone są trzy elementy: pozyskiwanie, zatrzymywanie pracowników i realizacja celów biznesowych. Każdy z nich powiązany jest właśnie z angielskim.

Czytam więcej
Angielski w firmie

Dlaczego audyt językowy to must-have tool dla menedżera HR?

Często szkolenia z angielskiego w firmach niestety nie wpływają na realny poziom angielskiego u kursantów. Nadal czują się oni niepewnie z komunikacją po angielsku i nie rozwijają kariery w organizacji. Dlaczego tak jest i co ma z tym wspólnego audyt?

Czytam więcej
Metodyka

Jakie są zalety lekcji z angielskiego online? Z perspektywy Kursanta i Lektora

Nauka online nie wpływa negatywnie na jakość zajęć czy ich efektywność. Jak tylko wypróbowaliśmy formułę zajęć online, stwierdziliśmy, że idealnie odpowiadają one na potrzeby naszych Kursantek i Kursantów. W tym wpisie argumentujemy, dlaczego w CoAction możemy każde szkolenie i warsztat przeprowadzić właśnie za pomocą spotkań video!

Czytam więcej
Angielski w IT

Mam problem z rekrutacją w IT − czy język angielski mi pomoże?

Specjaliści od HR-u w firmach IT zastanawiają się, jak ściągnąć do siebie najlepszych specjalistów, a potem, co najważniejsze, ich zatrzymać. Z naszego doświadczenia i współpracujących z nami firm IT, wiemy, że kursy angielskiego mogą być w tym pomocne.

Czytam więcej
Porady

Język angielski z native speakerem czy z polskim lektorem − kogo wybrać? Wyjaśniamy i podpowiadamy!

Często zgłaszają się do nas osoby, które koniecznie chcą mieć zajęcia z tzw. native speakerem − czyli osobą, której pierwszym językiem jest język angielski. Zazwyczaj pytamy wtedy, czym podyktowana jest ta potrzeba. Okazuje się, że nie zawsze tak naprawdę jest konieczne, żeby nauczycielem był ktoś ze Stanów czy z Wielkiej Brytanii. W tym wpisie podpowiemy, kiedy rzeczywiście lepiej szukać lekcji z native speakerem, a kiedy polski lektor będzie dla Ciebie zdecydowanie dobrym i trafnym wyborem.

Czytam więcej
Angielski w firmie

Zatrudnianie wewnętrznego lektora od angielskiego w firmie. Jakie są zagrożenia?

Wiele firm chcących zaoferować swoim pracownikom szkolenia językowe, decyduje się na zatrudnienie wewnętrznego lektora. Wówczas prowadzi on zajęcia dla wszystkich chętnych lub wyznaczonych osób w firmie, najczęściej w grupach. Jakie zagrożenia niesie ze sobą takie działanie?

Czytam więcej
Metodyka

Audyt językowy − co to jest, dla kogo i jaki jest jego cel?

Jedną z pozycji w naszej ofercie jest Audyt językowy. W tym wpisie wyjaśniamy, czym jest Audyt, jak wygląda proces przeprowadzania Audytu, ja także, jaki jest jego cel i jakie konkretne korzyści ze sobą niesie.

Czytam więcej

Tagi

Jaki będzie następny krok?

Na początek umówmy się na discovery call

Nasi Klienci zazwyczaj próbowali wcześniej różnych rozwiązań − angielskiego w szkołach językowych, z lektorem, z native speakerem, w aplikacji. Są również tacy, którzy po raz pierwszy zabierają się za angielski w kontekście zawodowym. Często dopiero po spotkaniu z nami dochodzą do sedna wyzwania, z jakim się mierzą. Dlatego chcemy z Tobą porozmawiać.

W CoAction uważamy, że nauka angielskiego pod kątem zawodowym powinna być zaprojektowana wokół bardzo konkretnych celów. Muszą one wynikać z jasno zdefiniowanych przykładów użycia języka w danej roli oraz poziomu „poczucia” się dobrze w komunikacji po angielsku. Klucz to jej jakościowe wykorzystanie − u Ciebie, pracownika (jeśli organizujesz szkolenia w firmie), a także u Twoich rozmówców − klientów, zespołu, partnerów biznesowych.

Ma to dla Ciebie sens? Zobacz, co jeszcze omówimy na discovery callu, a następnie od razu wybierz dogodny termin spotkania online!

angielski dla firm online
Przemysław Fidzina CEO
TAK, umawiam DISCOVERY CALL!