KONTAKT
KONTAKT
Wracam do listy wszystkich wpisów

Angielski z native speakerem

Często zgłaszają się do nas osoby, które koniecznie chcą mieć zajęcia z tzw. native speakerem − czyli osobą, której pierwszym językiem jest język angielski. Zazwyczaj pytamy wtedy, czym podyktowana jest ta potrzeba. Okazuje się, że nie zawsze tak naprawdę jest konieczne, żeby nauczycielem był ktoś ze Stanów czy z Wielkiej Brytanii. W tym wpisie podpowiemy, kiedy rzeczywiście lepiej szukać lekcji z native speakerem, a kiedy polski lektor będzie dla Ciebie zdecydowanie dobrym i trafnym wyborem.

Czego dowiesz się z tego artykułu?

CoAction - Angielski - z native speakerem czy polskim nauczycielem?

Kiedy lepiej wybrać polskiego lektora?

Angielski z native speakerem to fajna opcja, ale nie w każdym przypadku optymalna. Polski lektor to na pewno najlepszy wybór dla osób na niższych poziomach, od A1 do B2. Wtedy, kiedy potrzebujemy poznać podstawy lub je sobie przypomnieć, bo mieliśmy dłuższą przerwę w nauce. Także wtedy, kiedy czujemy się bezpieczniej, że w razie, gdy czegoś nie zrozumiemy, to lektor może przejść na język polski i nam to wytłumaczyć.

Dużym plusem jest to, że polski lektor też kiedyś był na Twoim miejscu i uczył się języka angielskiego. Jest więc w stanie zrozumieć pewne problemy w nauce, które wynikają z różnic językowych, czy może również polecić swoje sposoby na zapamiętanie, czy nauczenie się jakiegoś zagadnienia.

Chcesz poznać nowe zwroty niezbędne w biznesowym angielskim?

Bezpłatny e-book Business English specjalnie dla Ciebie

Wystarczy, że podasz nam swój adres e-mail, a e-book 30 KEY IDIOMS FOR BUSINESS MEETINGS trafi prosto na Twoją skrzynkę. Dzięki nowym zwrotom lepiej zrozumiesz klienta i ożywisz język angielski, polepszając płynność mówienia o biznesie!

Czytaj więcej

Stojąc oko w oko z wyzwaniami globalnej komunikacji, opanowanie języka angielskiego wydaje się kluczem do otwarcia drzwi do światowych możliwości. Nic jednak nie zastąpi bezpośredniego zanurzenia w żywym języku, jakie oferuje nauka z native speakerem. Ten sposób nauki to nie tylko szlifowanie akcentu czy wzbogacanie słownictwa, ale przede wszystkim przełamywanie barier językowych poprzez codzienne, naturalne konwersacje. Zanurzmy się więc w autentyczne dialogi, które przekształcają obcą gramatykę w bliskie sercu znaczenia.

Definicja native speakera i jego rola w nauce języka angielskiego

Native speaker to osoba, która od najmłodszych lat posługuje się danym językiem, w tym przypadku angielskim. Ta osoba używa języka na najwyższym, intuicyjnym poziomie, co umożliwia naukę angielskiego w sposób najbardziej zbliżony do naturalnego. Nauka języka angielskiego z native speakerem to niezwykle skuteczna metoda, gwarantująca zanurzenie w kulturę danego języka.

Podczas nauki języka angielskiego z native speakerem, uczniowie mają możliwość obcowania z autentycznym językiem, pełnym idiomów, zwrotów potocznych i akcentem, które są nieosiągalne w tradycyjnej edukacji. Daje to możliwość bardziej efektywnego przełamywania barier językowych, umożliwiając uczniom zrozumienie subtelności języka angielskiego, które są często pomijane w standardowych podręcznikach.

Nauka angielskiego z native speakerem online to doskonała alternatywa dla tradycyjnych metod nauczania. Uczniowie mają dzięki temu dostęp do native speakerów z różnych części świata, co pozwala na poznanie różnych akcentów i dialektów języka angielskiego. Jest to również świetne rozwiązanie dla osób, które nie mają możliwości uczęszczania na tradycyjne kursy.

Współpraca z native speakerami nie tylko przyspiesza proces nauki angielskiego, ale również pomaga w budowaniu pewności siebie podczas mówienia w języku obcym. Znajomość angielskiego na poziomie native speakera otwiera nowe drzwi i oferuje nieograniczone możliwości, zarówno w sferze profesjonalnej, jak i osobistej.

Główne bariery w nauce języka obcego

Pierwszą barierą, z którą często zmagają się osoby uczące się języka angielskiego online, jest brak możliwości codziennej praktyki. Uczeń może znać zasady gramatyczne, ale bez regularnej praktyki, umiejętności językowe mogą nie być wystarczająco rozwinięte. Dlatego nauka angielskiego z native speakerem jest tak istotna – umożliwia ciągłe stosowanie języka angielskiego, co przyspiesza proces nauki.

Drugą barierą jest strach i nieśmiałość. Często uczniowie obawiają się zadawać pytania, ponieważ obawiają się popełnienia błędu. Jest to naturalne, ale pamiętaj, że native speakerzy są tutaj, aby pomóc i kierować. Nauka angielskiego z native speakerem online pomaga przełamać tę barierę, ponieważ uczniowie mogą czuć się bardziej komfortowo, ucząc się w swoim domu.

Trzecią barierą jest brak zrozumienia różnic kulturowych. Na przykład, niektóre słowa mogą mieć różne znaczenia w zależności od kontekstu kulturowego. Dlatego nauka z native speakerem jest tak cenna, ponieważ pomaga zrozumieć te subtelności. Dzięki temu, uczniowie nie tylko uczą się języka ojczystego, ale też zanurzają się w kulturę kraju, z którego pochodzi native speaker.

Na koniec, brak dostępu do odpowiednich zasobów może być również barierą. Dlatego oferujemy bezpłatną lekcję próbną dla wszystkich nowych uczniów. Ta lekcja umożliwia uczniom zapoznanie się z naszym stylem nauczania, zadawanie pytań i otrzymanie spersonalizowanych sugestii, jak poprawić swoje umiejętności językowe. Zawsze zachęcamy uczniów do korzystania z różnych zasobów, takich jak książki, filmy, muzyka, a także konwersacje online z native speakerami, aby ułatwić proces nauki języka.

Autentyczność języka a kontakt z native speakerem

Autentyczność języka jest nieocenionym elementem nauki angielskiego, którą zyskujemy poprzez lekcje z native speakerem. Nauka online z native speakerem pozwala zanurzyć się w prawdziwy, żywy język, który jest zdecydowanie trudny do osiągnięcia przez samodzielne studia. Taki sposób nauki pomaga w znacznej mierze przełamać barierę językową, zwiększając pewność siebie ucznia podczas konwersacji w języku angielskim.

W naszej ofercie oferujemy kursy, w tym kurs online 'Business English’, gdzie zajęcia z native speakerem są kluczowym elementem. Umożliwiają one nie tylko rozwinięcie umiejętności komunikacyjnych, ale także zrozumienie specyfiki języka biznesowego. Uczestnicy kursu, którzy znają język na poziomie zaawansowanym, mają możliwość doskonalenia swoich umiejętności w zakresie języka specjalistycznego, niezbędnego w świecie biznesu.

  • Lekcje online z native speakerem pozwalają na zanurzenie się w autentycznym języku angielskim.
  • Przełamywanie bariery językowej jest łatwiejsze dzięki ciągłemu kontaktowi z native speakerem.
  • Oferujemy kursy, w tym 'Business English’, gdzie szczególnie ważne są zajęcia z native speakerem.
  • Umiejętności komunikacyjne rozwijane są dzięki stałemu kontaktowi z osobą, która od najmłodszych lat posługuje się językiem angielskim.

Wymowa i akcent – praktyczne aspekty nauki z native speakerem

Perfekcjonowanie wymowy i akcentu to kluczowe aspekty nauki języka angielskiego, które najlepiej rozwijać pod okiem native speakera. Podczas lekcji próbnej można ustalić, na jakim poziomie jest nasza znajomość obcego języka, a następnie dostosować do niego dalszy plan nauczania. Jest to istotne zarówno w kontekście ogólnym, jak i specjalistycznym, np. w angielskim biznesowym. Zajęcia odbywają się w środowisku sprzyjającym naturalnej komunikacji, dzięki czemu uczniowie mogą nie tylko poprawić wymowę, ale również otrzymywać informacje zwrotne odnoszące się do realnego użycia języka w codziennym życiu.

Podczas gdy tradycyjne metody nauki mogą skupiać się na gramatyce i pisaniu, angielski z native speakerem kładzie szczególny nacisk na płynną i poprawną wymowę. To nieocenione doświadczenie, które pozwala uczniom nauki angielskiego online na bezstresowe praktykowanie języka. Jest to często porównywane do zakupów w sklepie internetowym – wygodne, dostępne i dostosowane do indywidualnych potrzeb użytkownika. Takie podejście do nauki angielskiego umożliwia uczniom szybsze przełamanie barier językowych, a co za tym idzie, pełniejsze i świadsze korzystanie z angielskiego w praktyce.

Zanurzenie w kulturze języka angielskiego przez interakcje

W kontekście nauki języków, zanurzenie w kulturze angielskiej poprzez interakcje w wirtualnej klasie jest nieocenione. Nauka angielskiego online z native speakerem umożliwia uczniom nie tylko przyswojenie gramatyki i słownictwa, ale przede wszystkim zapewnia bezcenne doświadczenie kulturowe. Każda godzina zajęć to nie tylko ćwiczenie umiejętności językowych, ale także okazja do zrozumienia kontekstów, w których angielski używa się na co dzień.

Podejmując decyzję o pierwszej lekcji z native speakerem, uczniowie stawiają ważny krok w kierunku płynnej komunikacji w języku angielskim. To świetne rozwiązanie dla tych, którzy chcą nie tylko nauczyć się języka, ale także poczuć jego rytm i melodię, co jest możliwe jedynie dzięki regularnym zajęciom z ekspertem. Taka pierwsza lekcja często okazuje się przełomem w sposobie postrzegania i rozumienia języka.

Zaangażowanie native speakera, który dzieli się swoją wiedzą i kulturą, sprawia, że każda lekcja to podróż po różnych odcieniach angielskiego. Uczniowie uczą się nie tylko formalnych struktur językowych, ale też poznają slang, humor i realia życia w krajach anglojęzycznych. Dzięki temu uczą się myśleć i reagować po angielsku, co jest kluczowe w osiąganiu pełnej kompetencji językowej.

Rozwijanie umiejętności słuchania i zrozumienia mówionego angielskiego

Nauka angielskiego z native speakerami otwiera przed uczącymi się z całego świata możliwość rozwijania umiejętności słuchania i zrozumienia mówionego języka na zupełnie nowym poziomie. Regularne konwersacje z lektorami, dla których angielski jest językiem ojczystym, pozwalają na osłuchanie się z różnorodnością akcentów i sposobów wyrażania się, co jest szczególnie ważne dla dorosłych uczniów, dążących do biegłości w komunikacji międzynarodowej.

W procesie nauki języka angielskiego nieocenioną rolę odgrywa zdolność do szybkiego i precyzyjnego zrozumienia mówionego słowa, dlatego konwersacje z native speakerami są niezastąpione. Umożliwiają one nie tylko praktykę zrozumienia konwersacji w realnym czasie, ale także uczą interpretacji niuansów i kontekstów, które są nieodłącznym elementem efektywnej komunikacji.

Dla osób zainteresowanych intensywną praktyką języka angielskiego, istnieje możliwość zapisania się na kursy, gdzie lektorami prowadzącymi są wyłącznie native speakerzy. Aby dowiedzieć się więcej o dostępnych programach, wystarczy skontaktować się z daną instytucją pod podany numer telefonu, co jest pierwszym krokiem do znacznego poszerzenia swoich umiejętności słuchania i uczestniczenia w mówionych konwersacjach.

Naturalność i płynność wypowiedzi – korzyści z ćwiczeń z native speakerem

Ćwiczenia z native speakerem przynoszą uczniom nieocenione korzyści w zakresie naturalności i płynności wypowiedzi. Dzięki nauce, która odbywa się w bezpośrednim kontakcie z językiem, uczniowie szybciej przyswajają słownictwo i uczą się konstruować złożone wypowiedzi, co jest kluczowe dla efektywnego wychodzenia poza ramy akademickiej gramatyki.

Rozmowy z osobami, dla których angielski jest językiem ojczystym, sprzyjają rozwijaniu umiejętności komunikacyjnych, które są niezastąpione w środowisku międzynarodowym. Kursy prowadzone przez lektorów będących native speakerami, pomagają nauczyć młodzież i dorosłych uczniów myślenia w obcym języku, co jest jednym z najważniejszych aspektów biegłego posługiwania się językami.

Podczas gdy tradycyjne metody skupiają się głównie na regułach gramatycznych, ćwiczenia z native speakerami pozwalają uczniom zanurzyć się w języku w sposób kompleksowy. Dzięki temu zdobywają oni nie tylko teoretyczną wiedzę, ale również cenne doświadczenia praktyczne, które są niezbędne do osiągnięcia płynności wypowiedzi.

Zajęcia z native speakerem to inwestycja w przyszłość każdego ucznia, która otwiera przed nim świat międzynarodowych możliwości. Niezależnie od tego, czy celem jest nauka dla potrzeb osobistych, czy zawodowych, kursy językowe z native speakerami są skutecznym sposobem na osiągnięcie biegłości w posługiwaniu się językiem angielskim.

Sposoby na przełamanie strachu przed mówieniem

Przełamanie strachu przed mówieniem w języku angielskim wymaga praktyki i wsparcia doświadczonego nauczyciela. Regularne korepetycje oraz ćwiczenie konstrukcji pytań, które mogą pojawić się podczas rozmowy lub egzaminów, pomagają oswoić się z sytuacją mówienia. Korepetytor, zwłaszcza jeśli jest native speakerem, może dostosować tempo lekcji do indywidualnych potrzeb ucznia, co znacząco zwiększa komfort nauki i przyczynia się do podniesienia pewności siebie.

Warto również zainwestować w kurs prowadzony przez lektora będącego native speakerem, który stworzy bezpieczne środowisko do praktykowania języka. Nauka poprzez interakcje, częste rozmowy i formułowanie pytań, pomaga przełamać barierę mówienia. Korepetytorzy, dzięki swojemu doświadczeniu, potrafią efektywnie motywować i pomagać uczniom pokonywać lęk przed używaniem angielskiego w praktycznych sytuacjach.

Wzbogacanie słownictwa o zwroty i idiomy używane przez native speakerów

Podczas zajęć z nauczycielem-native speakerem, kursanci mają niepowtarzalną szansę poznać i włączyć do swojego aktywnego słownictwa zwroty i idiomy, których nie znajdą w tradycyjnych podręcznikach gramatyki. To właśnie te elementy języka czynią komunikację bardziej naturalną i płynną. Ucząc się ich, uczeń zbliża się do poziomu, na którym będzie mógł swobodnie porozumiewać się z native speakerami.

To, czego uczymy się podczas kursów online, może znacząco różnić się od tego, co oferuje bezpośredni kontakt z native speakerem. Przekonasz się, że poznawanie nowych zwrotów i idiomów w kontekście rzeczywistych dialogów znacząco wpływa na Twoją wymowę i zdolność do tworzenia autentycznych wypowiedzi, co jest nieocenioną wartością w procesie nauki języka angielskiego.

Nauka gramatyki w praktycznym kontekście

Nauka gramatyki angielskiej w praktycznym kontekście to nieodłączny element edukacji, który pozwala uczniom na całym świecie zrozumieć struktury językowe i stosować je w realnych sytuacjach. Na zajęciach z native speakers, dzieci mogą ćwiczyć gramatykę poprzez zabawę i interaktywne ćwiczenia, które przekładają się na lepsze zrozumienie i stosowanie umiejętności językowych w praktyce. Kiedy chodzi o naukę gramatyki, niezwykle ważne jest, aby móc skorzystać z kontekstu, który jest bliski realiom życia.

Podczas gdy tradycyjne metody nauczania często koncentrują się na teoretycznych aspektach gramatyki, profesjonalny nauczyciel-native speaker umiejętnie wplata reguły gramatyczne w naturalne dialogi i sytuacje komunikacyjne. Każda lekcja staje się wtedy nie tylko źródłem wiedzy, ale także praktycznym warsztatem, gdzie można aktywnie uczyć się i stosować zdobytą wiedzę. Dzięki temu dzieci na całym świecie zdobywają solidne fundamenty językowe, z których skorzystają w przyszłości.

Feedback od native speakera – wartość konstruktywnej krytyki

Konstruktywna krytyka od native speakera jest nieocenionym elementem procesu nauki języka. Dzięki niej uczniowie nie tylko dowiadują się o błędach w mówieniu lub pisaniu, ale również uczą się, jak te błędy poprawić. Wystarczy otwarte nastawienie do otrzymanych uwag, aby uczeń mógł przekształcić krytykę w konkretny plan doskonalenia swoich umiejętności językowych.

Ocena wypowiedzi przez native speakera jest często integralną częścią metodyki stosowanej na kursach językowych. Ten rodzaj feedbacku dostarcza studentom wskazówek, jak efektywnie posługiwać się językiem w praktyce, co jest kluczem do przyswojenia języka na poziomie zaawansowanym. Jeśli chcesz sprawdzić, jak efektywna może być taka nauka, wystarczy zapisać się na zajęcia z native speakerem dostępne w ofercie wielu szkół językowych w internecie.

Dostosowanie języka do różnych sytuacji społecznych i zawodowych

W dzisiejszym dynamicznym świecie, elastyczność w dostosowywaniu języka do różnorodnych sytuacji społecznych i zawodowych jest kluczową kompetencją. Z tego powodu, oferujemy naszym studentom specjalnie zaprojektowane lekcje, które pomagają w nauce adaptacji językowej. Uczniowie uczą się, jak efektywnie komunikować się w zależności od kontekstu, co zwiększa ich pewność siebie podczas mówienia w różnych sytuacjach.

Kursy przez nas prowadzone koncentrują się na praktycznych aspektach języka, pozwalając uczestnikom na rozwinięcie umiejętności niezbędnych w pracy zawodowej i codziennym życiu. Polecamy nasze zajęcia grupowe, które stanowią doskonałą okazję do ćwiczenia realistycznych interakcji językowych. Współpraca ze współstudentami w bezpiecznym środowisku edukacyjnym pozwala na swobodną wymianę myśli i poglądów, przygotowując na przyszłe wyzwania komunikacyjne.

Przygotowując do międzynarodowych standardów, nasze programy edukacyjne zawierają elementy przygotowujące do różnorodnych egzaminów językowych. Zachęcamy do skorzystania z naszej oferty edukacyjnej – poznaj metody, które pomogą Ci skutecznie komunikować się w każdej sferze życia. Nasze kursy podkreślają znaczenie adekwatnego stosowania języka, zapewniając tym samym wsparcie w osiągnięciu sukcesu zarówno na egzaminach, jak i w realnych sytuacjach komunikacyjnych.

Techniki nauczania stosowane przez native speakerów

Techniki nauczania stosowane przez lektora będącego native speakerem często koncentrują się na praktycznym opanowaniu języka, co jest niezwykle ważne w kontekście biznesu. Przygotowanie studenta do realnych sytuacji komunikacyjnych, zwłaszcza na poziomie początkującego, wymaga od nauczyciela umiejętnego połączenia teorii z praktyką, co sprzyja efektywnemu opanowaniu języka.

Podczas każdej lekcji, lektorzy stosują różnorodne metody dydaktyczne, takie jak role-play czy case studies, które angażują studenta w aktywny proces uczenia się. Zajęcia często są urozmaicane poprzez wprowadzanie elementów gier i symulacji, co pozwala uczącym się na lepsze zrozumienie stosowanego języka w kontekście specyfiki gramatyki i słownictwa.

Dzięki elastycznemu podejściu, nauczyciele oferujący pakiet lekcji językowych potrafią dostosować swoje metody do indywidualnych potrzeb każdego ucznia. W ten sposób, zarówno uczniowie początkujący, jak i zaawansowani, otrzymują szansę na rozwój umiejętności językowych w tempie odpowiednim dla ich obecnych zdolności i celów edukacyjnych.

Dostęp do nowoczesnych metod i materiałów edukacyjnych

Dostęp do nowoczesnych metod i materiałów edukacyjnych staje się nieodzownym elementem nauki języków, szczególnie w kontekście globalnym. Niezależnie od tego, czy uczysz się z domu w Warszawie, czy z dowolnego innego miejsca na świecie, współpraca z korepetytorem przez platformy takie jak Skype pozwala na wykorzystanie najnowszych osiągnięć dydaktycznych. Wiadomość o tym, że możesz osobiście wybrać materiały i metody, które najbardziej Ci odpowiadają, jest wielokrotnie podkreślana przez ekspertów z branży edukacyjnej.

W erze cyfrowej, gdy potrzebujesz szybko i efektywnie przygotować się do międzynarodowego egzaminu lub poszerzyć swoje umiejętności językowe, polskie platformy edukacyjne oferują bogaty wybór kursów i lekcji. Wykorzystując nowoczesne technologie, masz możliwość dostępu do zasobów, które byłyby nieosiągalne jeszcze kilka lat temu, co niewątpliwie przyczynia się do podnoszenia jakości kształcenia na polskim rynku edukacyjnym.

Podsumowanie

Nauka angielskiego z native speakerem to droga pełna odkryć, która prowadzi do płynnej i naturalnej komunikacji w języku międzynarodowym. Korzyści płynące z takiej formy edukacji są nieocenione – od perfekcji w wymowie, przez wzbogacenie słownictwa, aż po zrozumienie kulturowych niuansów. Nie bój się podjąć wyzwania i zanurzyć się w autentyczne dialogi, które pozwolą Ci przełamać bariery językowe. Zachęcamy do dalszego eksplorowania tej fascynującej metody nauki i odkrywania jej potencjału w kontakcie z native speakerami. Twoja przygoda z angielskim może stać się jeszcze bardziej ekscytująca i efektywna – zacznij już dziś!

Czy angielski z native speakerem sprawi, że będę lepiej mówić?

Tutaj nie ma żadnej reguły.

Polscy lektorzy z wykształceniem i doświadczeniem bardzo często nie odbiegają znajomością angielskiego, a nawet akcentem od native speakera. Są również wyczuleni na różnice w kulturze biznesowej, dlatego wiedzą nie tylko jak skutecznie uczyć się angielskiego, ale też, na co zwrócić uwagę w komunikacji międzykulturowej w biznesie.

To, co jest najważniejsze przy wyborze lektora, to jak swobodnie i bezpiecznie się przy nim czujesz.

W nauce języka ważne jest jego aktywne używanie – kierujcie się więc tym, jak czujecie się przy lektorze, czy macie ochotę z nim rozmawiać, czy zachęca Was do mówienia i motywuje do nauki. Jeżeli tak, to najistotniejszy warunek został spełniony.

Jeżeli obecność native speakera ma Cię blokować i wywoływać myśli typu: „Nigdy nie będę mówić tak dobrze”, to lepiej dać sobie z tym spokój.

Soft skills u lektora języka angielskiego

angielski z native speakerem online

Poziom językowy oraz znajomość kultury danego kraju to nie jedyne, na co powinniśmy zwracać uwagę przy doborze lektora.

W nauczaniu niesamowicie ważną rolę odgrywają tzw. soft skills, czyli umiejętności miękkie. Chodzi tutaj o wyróżniki komunikacyjne, które pomagają zarówno lektorowi, jak i uczniowi poczuć się swobodnie w konwersacji oraz pracować m.in. nad prowadzeniem dyskusji, negocjowaniem czy prezentowaniem.

W nauczaniu English for IT oraz Business English, umiejętności miękkie lektora i ich zrozumienie są tak ważne, jak umiejętności językowe.

W związku z tym, jeżeli szukacie lektora i zastanawiacie się, czy lepszy będzie polski lektor, czy native speaker, rozważcie najpierw czy ta osoba ma umiejętności komunikacyjne. Czy będzie w stanie pracować nad Waszymi skillami i je rozwijać? To jest zdecydowanie ważniejsze niż to, skąd pochodzi Wasz nauczyciel!

Kiedy lepiej wybrać angielski z nativem?

  • Z lekcji prowadzonych przez lektora, który jest native speakerem, zazwyczaj najbardziej skorzystają osoby na wyższych poziomach, od B2 w górę. Dla osób, które jeszcze nie są w pełni komunikatywne w tym języku, rozmowa z native speakerem na różne tematy może być momentami zbyt wymagająca i w momencie, kiedy czegoś nie zrozumieją, lektor niestety nie będzie w stanie przejść na polski i tego wytłumaczyć.

    Co więcej, native speaker nie ma za sobą doświadczenia uczenia się angielskiego jako drugiego języka i pewne problemy, czy wyzwania, które napotykamy jako osoby mówiące po polsku, mogą być dla niego kompletnie niezrozumiałe.

  • Tego typu zajęcia będą też dobrym wyborem dla osób, którym bardzo zależy na osłuchaniu się z akcentem. Ważne, żeby zwrócić wtedy uwagę na to, skąd pochodzi lektor. Bo jest bardzo wiele akcentów w języku angielskim i zaznajomienie się ze szkockim akcentem, kiedy np. pracujemy z Amerykanami, nie będzie do końca pomocne.

  • Nauczyciel, który jest native speakerem, zagwarantuje nam także naturalną znajomość idiomów, języka slangowego, czy kontekstu społeczno-kulturowego − której brakować może niekiedy polskim lektorom, niewychowującym się w kraju anglojęzycznym.

Lektor to nie wszystko

Oczywiście dobrze dobrany lektor czy lektorka to połowa sukcesu, ale ważne są także inne czynniki. Zanim zdecydujecie się na kurs angielskiego, zastanówcie się, jaki jest Wasz cel, czy macie wystarczająco czasu, jaki jest poziom Waszej motywacji i kiedy będziecie wiedzieć, że osiągnęliście to, co sobie zamierzyliście.

Jeżeli te aspekty będziecie mieć przemyślane, to następnym krokiem będzie znalezienie lektora, który odpowiada Wam poziomem wykwalifikowania, ale także sposobem uczenia czy energią. Dobranie lektora i kursanta to nie jest łatwe zadanie i u nas mamy nawet od tego odpowiednie osoby w Dziale Metodycznym.

Jeżeli nie jesteście pewni, czy w Waszym przypadku lepszy jest native speaker, czy polski lektor, napiszcie do nas w formularzu kontaktowym, a my podpowiemy które rozwiązanie sprawdzi się u Was najlepiej!

Angielski IT dla firm

Rozwiń swoją firmę

dzięki powtarzalnemu schematowi szkoleń z angielskiego IT dla pracowników i mierzalnej poprawie ich umiejętności językowych!

Chcę wiedzieć więcej o angielskim dla IT
Warsztaty English + Skills
CoAction Business Language Trainers
Inne wpisy tego experta

Jakie artykuły jeszcze Ci polecamy?