KONTAKT
KONTAKT
Wracam do listy wszystkich wpisów

Po co angielski specjalistkom i specjalistom w IT?

Jeżeli obecnie pracujesz w IT lub zastanawiasz się nad zmianą swojej ścieżki zawodowej i przejściem do tej branży, możliwe, że myślisz o tym, czy poziom Twojego angielskiego jest odpowiedni do oczekiwań pracodawców. Szybko rozwiewamy wszelkie wątpliwości!

Czego dowiesz się z tego artykułu?

Ale właściwie po co specjalistom IT komunikacja po angielsku na najwyższym poziomie?

Przecież programujesz lub uczysz się programowania w języku angielskim, więc jesteś zaznajomiony/a z konkretnymi słowami czy frazami. To prawda, ale czy to wystarczy?

W polskiej firmie pracującej tylko z polskimi klientami – możliwe, że tak. Jednak coraz więcej firm IT to firmy międzynarodowe lub mające w planach ekspansję poza granice naszego kraju. W tym wypadku znajomość angielskiego jest niezbędna, ponadto pozwala rozwijać swoją karierę i zarabiać więcej pieniędzy.

Chcesz poznać nowe zwroty niezbędne w biznesowym angielskim?

Bezpłatny e-book Business English specjalnie dla Ciebie

Wystarczy, że podasz nam swój adres e-mail, a e-book 30 KEY IDIOMS FOR BUSINESS MEETINGS trafi prosto na Twoją skrzynkę. Dzięki nowym zwrotom lepiej zrozumiesz klienta i ożywisz język angielski, polepszając płynność mówienia o biznesie!

W branży IT język angielski jest wszechobecny

Używany jest do programowania, przedstawiania projektów, rozmów z klientem, spotkań SCRUM, raportowania itp.

Na większości rozmów kwalifikacyjnych sprawdzany jest poziom angielskiego kandydata. I to nie tylko na zasadzie opowiadania o sobie, ale też umiejętności opisania swoich projektów, doświadczenia zawodowego czy wyzwań. Nawet jeżeli chcesz pracować w polskiej firmie IT, to coraz częściej współpracują one z klientami zagranicznymi i spotkania czy wymiana maili odbywa się w języku angielskim.

Bez znajomości angielskiego nie będziesz na bieżąco i dużo może Cię ominąć

Materiały o nowinkach technicznych, o tym co, aktualnie dzieje się w branży, tworzone są najczęściej w języku angielskim. Dodatkowo klienci mogą oczekiwać, że cała dokumentacja projektowa będzie prowadzona po angielsku, nazwy zmiennych, klas, funkcji i interfejsów również. Bez angielskiego to zadanie może być dla Ciebie niewykonalne.

Kurs angielski online indywidualnie to nie tylko podniesienie poziomu Twoich umiejętności językowych, ale szkolenie, które realnie przełoży się na większe możliwości i zarobki.

W CoAction prowadzimy kursy English for IT

Jeżeli jesteś gotowy/a popracować nad swoim angielskim, umów się na lekcję demo!

#EnglishForIT&Tech #BusinessEnglish

Co dalej?

W CoAction uważamy, że nauka angielskiego pod kątem zawodowym powinna być zaprojektowana wokół bardzo konkretnych celów. Muszą one wynikać z jasno zdefiniowanych przykładów użycia języka w danej roli oraz poziomu „poczucia” się dobrze w komunikacji po angielsku. Ma to dla Ciebie sens? Jeśli tak, to…

…skontaktuj się z nami!
CoAction - Zdjęcie Przemysław Fidzina
CoAction Business Language Trainers
Inne wpisy tego experta

Jakie artykuły jeszcze Ci polecamy?