KONTAKT
KONTAKT
Wracam do listy wszystkich wpisów

Po co angielski specjalistkom i specjalistom w IT?

Jeżeli obecnie pracujesz w IT lub zastanawiasz się nad zmianą swojej ścieżki zawodowej i przejściem do tej branży, możliwe, że myślisz o tym, czy poziom Twojego angielskiego jest odpowiedni do oczekiwań pracodawców. Szybko rozwiewamy wszelkie wątpliwości!

Czego dowiesz się z tego artykułu?

Ale właściwie po co specjalistom IT komunikacja po angielsku na najwyższym poziomie?

Przecież programujesz lub uczysz się programowania w języku angielskim, więc jesteś zaznajomiony/a z konkretnymi słowami czy frazami. To prawda, ale czy to wystarczy?

W polskiej firmie pracującej tylko z polskimi klientami – możliwe, że tak. Jednak coraz więcej firm IT to firmy międzynarodowe lub mające w planach ekspansję poza granice naszego kraju. W tym wypadku znajomość angielskiego jest niezbędna, ponadto pozwala rozwijać swoją karierę i zarabiać więcej pieniędzy.

Chcesz poznać nowe zwroty niezbędne w biznesowym angielskim?

Bezpłatny e-book Business English specjalnie dla Ciebie

Wystarczy, że podasz nam swój adres e-mail, a e-book 30 KEY IDIOMS FOR BUSINESS MEETINGS trafi prosto na Twoją skrzynkę. Dzięki nowym zwrotom lepiej zrozumiesz klienta i ożywisz język angielski, polepszając płynność mówienia o biznesie!

W branży IT język angielski jest wszechobecny

Używany jest do programowania, przedstawiania projektów, rozmów z klientem, spotkań SCRUM, raportowania itp.

Na większości rozmów kwalifikacyjnych sprawdzany jest poziom angielskiego kandydata. I to nie tylko na zasadzie opowiadania o sobie, ale też umiejętności opisania swoich projektów, doświadczenia zawodowego czy wyzwań. Nawet jeżeli chcesz pracować w polskiej firmie IT, to coraz częściej współpracują one z klientami zagranicznymi i spotkania czy wymiana maili odbywa się w języku angielskim.

Bez znajomości angielskiego nie będziesz na bieżąco i dużo może Cię ominąć

Materiały o nowinkach technicznych, o tym co, aktualnie dzieje się w branży, tworzone są najczęściej w języku angielskim. Dodatkowo klienci mogą oczekiwać, że cała dokumentacja projektowa będzie prowadzona po angielsku, nazwy zmiennych, klas, funkcji i interfejsów również. Bez angielskiego to zadanie może być dla Ciebie niewykonalne.

Kurs angielskiego to nie tylko podniesienie poziomu Twoich umiejętności językowych, ale szkolenie, które realnie przełoży się na większe możliwości i zarobki.

W CoAction prowadzimy kursy English for IT

Jeżeli jesteś gotowy/a popracować nad swoim angielskim, umów się na lekcję demo!

#EnglishForIT&Tech #BusinessEnglish

Co dalej?

W CoAction uważamy, że nauka angielskiego pod kątem zawodowym powinna być zaprojektowana wokół bardzo konkretnych celów. Muszą one wynikać z jasno zdefiniowanych przykładów użycia języka w danej roli oraz poziomu „poczucia” się dobrze w komunikacji po angielsku. Ma to dla Ciebie sens? Jeśli tak, to…

…skontaktuj się z nami!
CoAction - Zdjęcie Przemysław Fidzina
CoAction Business Language Trainers
Inne wpisy tego experta

Jakie artykuły jeszcze Ci polecamy?