KONTAKT
KONTAKT
Wracam do listy wszystkich wpisów

Jak ćwiczyć biznesowy angielski? Krótki poradnik dla specjalistów i specjalistek IT

Umiejętność komunikowania się w języku angielskim jest niezwykle ważna w przypadku osób pracujących w IT. Teraz chcemy polecić kilka sposobów na ćwiczenie biznesowego angielskiego, jeżeli już jesteś w tej branży.

Czego dowiesz się z tego artykułu?

Strony internetowe do nauki języka angielskiego

Tech Terms

Największy słownik terminów technologicznych z dokładnymi definicjami. Dodatkową, świetną opcją są quizy, dzięki którym użytkownicy mogą przetestować swoją wiedzę.

Learning Tip

Możecie założyć sobie cel – np. nauczę się 5 nowych słówek technicznych codziennie, a na koniec miesiąca sprawdzić ile już pamiętacie.

BusinessEnglishSite

Na platformie znajdziecie ćwiczenia na słownictwo, słuchanie, czytanie i gramatykę z zakresu: rozmowy o nowych technologiach, media społecznościowe, troubleshooting, przeglądarki internetowe, projektowanie stron i wiele innych.

Learning Tip

Ćwiczenia są dosyć krótkie i można je wykonać w przerwie lub jadąc tramwajem – w ten sposób poćwiczycie swój angielski nawet kiedy nie macie zbyt wiele czasu w ciągu dnia.

Chcesz poznać nowe zwroty niezbędne w biznesowym angielskim?

Bezpłatny e-book Business English specjalnie dla Ciebie

Wystarczy, że podasz nam swój adres e-mail, a e-book 30 KEY IDIOMS FOR BUSINESS MEETINGS trafi prosto na Twoją skrzynkę. Dzięki nowym zwrotom lepiej zrozumiesz klienta i ożywisz język angielski, polepszając płynność mówienia o biznesie!

Engvid

To platforma, na której znajdziecie ponad 1500 wideo nagranych przez nauczycieli z Wielkiej Brytanii. Można je sortować po poziomach i interesujących Was tematach. Dużym plusem są testy pod każdym z nagrań, sprawdzające, czy wszystko zrozumieliście.

Learning Tip

Wybierz nauczyciela, którego lubisz oglądać i który tłumaczy zagadnienia w zrozumiały dla Ciebie sposób. To ważne w podtrzymaniu motywacji do nauki.

Leo Network

Strona, na której znajdziecie całe lekcje, ćwiczenia gramatyczne, na słownictwo, testy, quizy i dużo więcej. Dodatkową zaletą jest sekcja polecanych do nauki książek i wpisy na blogu w języku angielskim, dzięki którym można poćwiczyć czytanie.

Learning Tip

Wybierz zagadnienie, którego chcesz się nauczyć lub poćwiczyć i szukaj ćwiczeń, które Ci w tym pomogą. W ten sposób plan nauki będzie bardziej przejrzysty i nie pogubisz się w gąszczu zadań.

Podcasty do nauki języka angielskiego

Herding Code

Ponad 230 odcinków o tematach technologicznych. Do każdego dołączona jest także transkrypcja, dzięki czemu jeżeli tempo mówienia będzie dla Ciebie za szybkie, możesz zamiast słuchania, przeczytać o danym zagadnieniu.

Talk Python

Specjalny podcast dla osób programujących w Pythonie, nowy odcinek wychodzi w każdą środę.

Net Rocks!

Podcast dla programistów i programistek, do tej pory powstało ich już ponad 1600, więc na pewno znajdziecie coś dla siebie.

Magazyny i artykuły do nauki języka angielskiego

Medium

Strona, na której nie tylko znajdziecie ciekawe artykuły z zakresu nowych technologii, projektowania, programowania, a nawet psychologii, ale także możecie sami coś napisać i skomentować.

Learning Tip

Skomentuj artykuł, który Cię zaciekawił i rozpocznij dyskusję z innymi użytkownikami, w ten sposób poćwiczysz swój angielski i może poznasz ludzi o podobnych zainteresowaniach.

Upgrad.com

To strona z kursami, ale znajdziecie tam także bloga, na którym regularnie publikowane są ciekawe wpisy o programowaniu, sztucznej inteligencji, technologii czy Big Data.

Learning Tip

Pod każdym wpisem jest kilka pytań sprawdzających ile zrozumieliście i zapamiętaliście z tekstu. Pod pytaniami są odpowiedzi, zanim je przeczytajcie, zakryjcie tekst i sprawdźcie się.

Science Focus

Magazyn online, poruszający tematykę, taką jak technologia przyszłości, kosmos, nauka czy ludzkie ciało. Artykuły nie są zbyt długie, więc stanowią idealną lekturę do porannej lub popołudniowej kawy.

#EnglishForIT&Tech #BusinessEnglish

Co dalej?

W CoAction uważamy, że nauka angielskiego pod kątem zawodowym powinna być zaprojektowana wokół bardzo konkretnych celów. Muszą one wynikać z jasno zdefiniowanych przykładów użycia języka w danej roli oraz poziomu „poczucia” się dobrze w komunikacji po angielsku. Ma to dla Ciebie sens? Jeśli tak, to…

…skontaktuj się z nami!
CoAction - Zdjęcie Przemysław Fidzina
CoAction Business Language Trainers
Inne wpisy tego experta

Jakie artykuły jeszcze Ci polecamy?