Jak ćwiczyć biznesowy angielski -specjaliści IT

Przemysław Fidzina
Przemysław Fidzina

Dyrektor Zarządzający

W ostatnim wpisie udowadnialiśmy, że umiejętność komunikowania się w języku angielskim jest niezwykle ważna w przypadku osób pracujących w IT. Dzisiaj chcemy Wam polecić kilka sposobów na ćwiczenie biznesowego angielskiego jeżeli pracujecie w tej branży.

Strony internetowe

Największy słownik terminów technologicznych z dokładnymi definicjami. Dodatkową, świetną opcją są quizy, dzięki którym użytkownicy mogą przetestować swoją wiedzę.

👩‍🏫Learning Tip➡️Możecie założyć sobie cel np. nauczę się 5 nowych słówek technicznych codziennie, a na koniec miesiąca sprawdzić ile już pamiętacie. 

Na platformie znajdziecie ćwiczenia na słownictwo, słuchanie, czytanie i gramatykę z zakresu: rozmowy o nowych technologiach, media społecznościowe, troubleshooting, przeglądarki internetowe, projektowanie stron i wiele innych.

👩‍🏫Learning Tip➡️ćwiczenia są dosyć krótkie i można je wykonać w przerwie lub jadąc tramwajem - w ten sposób poćwiczycie swój angielski nawet kiedy nie macie zbyt wiele czasu w ciągu dnia. 

To platforma na której znajdziecie ponad 1500 wideo nagranych przez nauczycieli z Wielkiej Brytanii. Można je sortować po poziomach i interesujących Was tematach. Dużym plusem są testy pod każdym z nagrań sprawdzające czy wszystko zrozumieliście. 

👩‍🏫Learning Tip➡️wybierz nauczyciela, którego lubisz oglądać i który tłumaczy zagadnienia w zrozumiały dla Ciebie sposób, to ważne w podtrzymaniu motywacji do nauki. 

Strona, na której znajdziecie całe lekcje, ćwiczenia gramatyczne, na słownictwo, testy, quizy i dużo więcej. Dodatkową zaletą jest sekcja polecanych do nauki książek i wpisy na blogu w języku angielskim, dzięki którym można poćwiczyć czytanie.

👩‍🏫Learning Tip➡️wybierz zagadnienie, którego chcesz się nauczyć lub poćwiczyć i szukaj ćwiczeń, które Ci w tym pomogą. W ten sposób plan nauki będzie bardziej przejrzysty i nie pogubisz się w gąszczu zadań :)

Podcasty

  • Herding Code

Ponad 230 odcinków o tematach technologicznych. Do każdego dołączona jest także transkrypcja, dzięki czemu jeżeli tempo mówienia będzie dla Ciebie za szybkie, możesz zamiast słuchania, przeczytać o danym zagadnieniu. 

  • Talk Python

Specjalny podcast dla osób programujących w Pythonie, nowy odcinek wychodzi w każdą środę. 

  • Net Rocks! 

Podcast dla programistów i programistek, do tej pory powstało ich już ponad 1600 więc na pewno znajdziecie coś dla siebie. 

Magazyny/artykuły 

Strona na której nie tylko znajdziecie ciekawe artykuły z zakresu nowych technologii, projektowania, programowania, a nawet psychologii, ale także możecie sami coś napisać i skomentować.

👩‍🏫Learning Tip➡️skomentuj artykuł, który Cię zaciekawił i rozpocznij dyskusję z innymi użytkownikami, w ten sposób poćwiczysz swój angielski i może poznasz ludzi o podobnych zainteresowaniach. 

To strona z kursami, ale znajdziecie tam także bloga, na którym regularnie publikowane są ciekawe wpisy o programowaniu, sztucznej inteligencji, technologii czy Big Data. 

👩‍🏫Learning Tip➡️pod każdym wpisem jest kilka pytań sprawdzających ile zrozumieliście i zapamiętaliście z tekstu. Pod pytaniami są odpowiedzi, zanim je przeczytajcie, zakryjcie tekst i sprawdźcie się. 

Magazyn online, poruszający tematykę, taką jak technologia przyszłości, kosmos, nauka czy ludzkie ciało. Artykuły nie są zbyt długie więc stanowią idealną lekturę do porannej lub popołudniowej kawy. Potrzebujesz więcej informacji o naszych szkoleniach?