Kim jest metodyk w szkole językowej?

Przemysław Fidzina
Przemysław Fidzina

Dyrektor Zarządzający

Zdarza się, że szkoły językowe chwalą się w swojej ofercie, że pracuje u nich metodyk językowy. Reklamują to jako dodatkową korzyść i coś co daje im przewagę nad innymi szkołami. U nas także pracuje dyrektorka metodyczna i uważamy, że bez takiej osoby nie ma mowy o projektowaniu profesjonalnych szkoleń językowych. 

Wiemy jednak, że dla kogoś, kto nie pracuje w branży edukacyjnej rola metodyka i jego zadania mogą być czarną magią. Dlatego w dzisiejszym wpisie opowiemy trochę o tym kim jest taka osoba, jakie ma zadania i dlaczego jej rola jest tak istotna. 

Z organizacyjnego punktu widzenia osoba na tym stanowisku spina w całość podejście szkoły do nauczania i czuwa nad tym, aby miało odzwierciedlenie na każdych zajęciach. Informacji o tym podejściu udziela również klientom, dbając o ich maksymalne zadowolenie.

Co to oznacza w praktyce?

  • Bycie na bieżąco ze światowymi trendami w nauczaniu języka angielskiego jako obcego i informowanie o nich lektorów
  • Służenie radą-kursantom (jak się uczyć, by było to najbardziej efektywne) i lektorom (jak podejść do danej potrzeby kursanta, jak skutecznie uczyć o różnych zagadnieniach, skąd czerpać materiały i pomysły)
  • Bycie cichym obserwatorem pracy lektorów i przekazywanie im informacji zwrotnych w takiej formie, aby niezależnie od jej treści mogli wzrastać.

Dlaczego obecność metodyka w szkole językowej jest tak ważna z punktu widzenia firmy, która kupuje u nas kurs?

👉Jest ktoś, kto czuwa nad jakością kursu i nad tym, co jest przekazywane kursantom. Sprawdza, czy treści pokrywają się z tym czego dokładnie kursanci potrzebują.

👉Ta osoba to nie ktoś przypadkowy, ale wykwalifikowany profesjonalista, który wie co robi, ma za sobą lata szkoleń i doświadczenia.

👉Dodatkowo wspiera lektora, więc jeżeli pojawią się jakieś trudności lub pytania to na bieżąco służy pomocą. 

👉Jest w stanie z dystansu ocenić jakość zajęć i czy są na właściwym torze. 

W skrócie, po prostu zdejmuje z barków osoby kupującej szkolenie dla pracowników, stres i odpowiedzialność za to, czy kursanci rzeczywiście uczą się tego czego powinni, i jak powinni. Metodyk/metodyczka jest wsparciem dla wszystkich zaangażowanych w proces nauczania-lektorów, uczniów i osób wybierających szkolenie językowe dla swoich pracowników.

Potrzebujesz więcej informacji o naszych szkoleniach?