KONTAKT
KONTAKT
Wracam do listy wszystkich wpisów

Kim jest metodyk w szkole językowej?

Dlaczego bez metodyka nie ma mowy o projektowaniu profesjonalnych szkoleń językowych? W tym wpisie opowiemy trochę o tym, kim jest taka osoba, jakie ma zadania i dlaczego jej rola jest tak istotna.

Czego dowiesz się z tego artykułu?

Co robi Metodyk w CoAction?

Zdarza się, że szkoły językowe chwalą się w swojej ofercie, że pracuje u nich metodyk językowy. Reklamują to jako dodatkową korzyść i coś, co daje im przewagę nad innymi szkołami.

W CoAction stworzyliśmy kilkuosobowy Dział Metodyczny, którego na czele stoi Head of Training (Dyrektor Metodyczny, Główny Metodyk) i uważamy, że bez takiej osoby nie ma mowy o projektowaniu profesjonalnych szkoleń językowych. Wspierają ją Academic Managerowie oraz Senior Teacherzy.

Chcesz poznać nowe zwroty niezbędne w biznesowym angielskim?

Bezpłatny e-book Business English specjalnie dla Ciebie

Wystarczy, że podasz nam swój adres e-mail, a e-book 30 KEY IDIOMS FOR BUSINESS MEETINGS trafi prosto na Twoją skrzynkę. Dzięki nowym zwrotom lepiej zrozumiesz klienta i ożywisz język angielski, polepszając płynność mówienia o biznesie!

Wiemy jednak, że dla kogoś, kto nie pracuje w branży edukacyjnej, rola metodyka i jego zadania mogą być tzw. czarną magią.

Z organizacyjnego punktu widzenia − osoba na tym stanowisku spina w całość podejście szkoły do nauczania i czuwa nad tym, żeby miało ono odzwierciedlenie na każdych zajęciach. Informacji o tym podejściu udziela również klientom, dbając o ich maksymalne zadowolenie.

Co rola metodyka oznacza w praktyce?

  1. Bycie na bieżąco ze światowymi trendami w nauczaniu angielskiego − jako języka obcego i informowanie o nich lektorów.

  2. Służenie radą − zarówno Klientom (jak się uczyć, by było to najbardziej efektywne), jak i lektorom (jak podejść do danej potrzeby kursanta, jak skutecznie uczyć o różnych zagadnieniach, skąd czerpać materiały i pomysły).

  3. Bycie cichym obserwatorem pracy lektorów i przekazywanie im informacji zwrotnych − w takiej formie, aby niezależnie od jej treści mogli wzrastać.

Dlaczego obecność metodyka w szkole językowej jest tak ważna z punktu widzenia firmy, która kupuje szkolenie?

  1. Ktoś kompetentny czuwa nad jakością kursów oraz nad tym, co jest przekazywane uczniom. Sprawdza, czy treści pokrywają się z tym czego dokładnie kursanci potrzebują.

  2. Ta osoba to nie ktoś przypadkowy, ale wykwalifikowany profesjonalista, który wie, co robi. Ma za sobą lata szkoleń i doświadczeń.

  3. Metodyk wspiera lektora, więc jeżeli pojawią się jakieś trudności lub pytania, to na bieżąco służy pomocą.

  4. Jest w stanie z dystansu ocenić jakość zajęć i czy są one na właściwym torze.

Superbohater szkoły językowej − metodyk języka angielskiego

W skrócie: metodyk po prostu zdejmuje z barków osoby kupującej szkolenie dla pracowników, stres i odpowiedzialność za to, czy kursanci rzeczywiście uczą się tego czego powinni, i jak powinni.

Staje się wsparciem dla wszystkich zaangażowanych w proces nauczania -lektorów, uczniów i osób wybierających szkolenie językowe dla swoich pracowników.

#EnglishForIT&Tech #BusinessEnglish

Co dalej?

W CoAction uważamy, że nauka angielskiego pod kątem zawodowym powinna być zaprojektowana wokół bardzo konkretnych celów. Muszą one wynikać z jasno zdefiniowanych przykładów użycia języka w danej roli oraz poziomu „poczucia” się dobrze w komunikacji po angielsku. Ma to dla Ciebie sens? Jeśli tak, to…

…skontaktuj się z nami!
CoAction - Zdjęcie Przemysław Fidzina
CoAction Business Language Trainers
Inne wpisy tego experta

Jakie artykuły jeszcze Ci polecamy?