Najlepsze narzędzia do nauki Business English

Przemysław Fidzina
Przemysław Fidzina

Dyrektor Zarządzający

Niedawno przygotowałem wpis na temat narzędzi, które polecam do nauki angielskiego osobom pracującym w IT (https://coaction.pl/blog/jak-cwiczyc-biznesowy-angielski-specjalisci-it/). Tym razem mam dla Was tekst z rekomendacjami zebranymi od naszych lektorów/lektorek na temat nauki Business English dla różnych branż. Łapcie listę z podziałem na kanały, a jeżeli przyjdzie Wam do głowy coś dodatkowego to wpiszcie w komentarzach, chętnie uzupełnimy ten spis :)

WIDEO:

 • Kanał Simon Sinek, który jest mówcą motywacyjnym i autorem książek. Tutaj dowiecie się sporo na temat psychologii pracy, jak budować zespoły, jak pracować z ludźmi itp.
 • Seria “The Way We Work” stworzona przez TED Talks, która przedstawia różne tematy związane z pracą, tym jak pracujemy, jak być dobrym liderem/liderką, jak zachować work-life balance i wiele innych
 • “The Economist” - kanał na YT. Jeżeli wolicie oglądać niż czytać to świetny kanał, na którym znajdziecie najciekawsze tematy z magazynu “The Economist”, ale podane w formie wideo. Pojawiają się tam tematy nie tylko ekonomiczne, ale także technologiczne, społeczne, futurystyczne. 
 • Kanał na YT “English with Lucy” - stworzony przez brytyjską nauczycielkę, która uczy angielskiego, zwracają uwagę przede wszystkim na to, żebyśmy brzmieli autentycznie, używając dokładnie takiego języka jak native speakers

 • One-minute world news by BBC News. Najważniejsze wiadomości ze świata podane w minutę przez brytyjskich dziennikarzy. Świetny sposób na naukę języka, ale też bycie na bieżąco z tym co dzieje się globalnie.

   

  PODCASTY:

  • Podcast Harvard Business Review “Women at work”, podcast mówiący o sytuacji kobiet na rynku pracy, problemach z którymi się mierzą i możliwych rozwiązaniach
  • “The diary of a CEO with Steven Barlett - historia człowieka, który w wieku 29 lat jest byłym prezesem jednej z najszybciej rozwijających się firm w UK Social Chain. Opowiada o blaskach i cieniach bycia CEO, tego czego nauczył się po drodze, a także przeprowadza wywiady z nietuzinkowymi gośćmi. 
  • “Tech News Briefing”, podcast dla osób pracujących w branży technologicznej, o najnowszych trendach, problemach z którymi mierzy się branża, ostatnich innowacjach i generalnie o tym co w trawie piszczy.

    

   MAGAZYNY/PORTALE

   • The Independent - dziennik brytyjski, znajdziecie tutaj informacje o polityce, klimacie, sporcie, kulturze. Większa część tych artykułów będzie dotyczyć UK więc polecam zwłaszcza osobom, które interesują się lub pracują z Wielką Brytanią.
   • Notes from Poland - portal na którym publikowane są newsy o Polsce, ale w języku angielskim. Jeżeli chcecie się dowiedzieć jak przedstawiana jest Polska zagranicznym mediom i być na bieżąco z tym co dzieje się u nas, ale w języku angielskim, to idealne źródło.
   • Thrive Global - portal założony przez Ariannę Huffington, który pokazuje temat pracy trochę z innej strony. Przeczytacie tam artykuły o work-life balance, jak motywować pracowników, jak dbać o ich dobre samopoczucie, jak zapobiec wypaleniu zawodowemu. Myślę, że te treści mogą być dla Was wyjątkowo pomocne w okresie pandemii. 
   • Harvard Business Review - to dość oczywisty wybór ze względu na jakość tekstów, ale dla mnie głównym plusem jest to, że oprócz tekstów, są także materiały wideo, graficzne, podcasty, polecane książki itp. Taka mnogość i różnorodność materiałów jest bardzo ważna przy nauce języka.
   • Fast Company - moje niedawne odkrycie, ale uważam, że artykuły które tam znajdziecie są bardzo ciekawe, podane w przystępnej formie i napisane takim językiem, że osoby na poziomie B2 znajdą coś dla siebie. 

     

    Jeżeli nie macie czasu na regularne przeglądanie tych wszystkich kanałów, ale czujecie potrzebę pracy nad swoim angielskim, możecie zapisać się na nasz cotygodniowy newsletter, w którym wysyłam polecany przeze mnie artykuł, film czy podcast. 

    Link do zapisu -> NEWSLETTER

    Potrzebujesz więcej informacji o naszych szkoleniach?