KONTAKT
KONTAKT
Wracam do listy wszystkich wpisów

13 najlepszych narzędzi do nauki Business English. Kanały na YouTube, podcasty i portale

Sprawdź rekomendacje zebrane od naszych Lektorek i lektorów na temat nauki Business English dla różnych branż.

Czego dowiesz się z tego artykułu?

angielski w IT indywidualnie

Co w internecie piszczy, czyli materiały online do dodatkowej, samodzielnej nauki angielskiego

Niedawno przygotowaliśmy wpis na temat narzędzi, które polecamy do nauki angielskiego osobom pracującym w IT. Tym razem mamy dla Was tekst z rekomendacjami zebranymi od naszych lektorów i lektorek na temat nauki Business English dla różnych branż.

Łapcie listę z podziałem na kanały, a jeżeli przyjdzie Wam do głowy coś dodatkowego, to dajcie znać – chętnie uzupełnimy ten spis!

Chcesz poznać nowe zwroty niezbędne w biznesowym angielskim?

Bezpłatny e-book Business English specjalnie dla Ciebie

Wystarczy, że podasz nam swój adres e-mail, a e-book 30 KEY IDIOMS FOR BUSINESS MEETINGS trafi prosto na Twoją skrzynkę. Dzięki nowym zwrotom lepiej zrozumiesz klienta i ożywisz język angielski, polepszając płynność mówienia o biznesie!

Video do nauki języka angielskiego

 • Kanał Simona Sinka, który jest mówcą motywacyjnym i autorem książek. Tutaj dowiecie się sporo na temat psychologii pracy, jak budować zespoły, jak pracować z ludźmi itp.

 • Seria “The Way We Work” stworzona przez TED Talks, która przedstawia różne tematy związane z pracą, tym jak pracujemy, jak być dobrym liderem/liderką, jak zachować work-life balance i wiele innych.

 • “The Economist” – kanał na YT. Jeżeli wolicie oglądać niż czytać, to świetny kanał, na którym znajdziecie najciekawsze tematy z magazynu “The Economist”, ale podane w formie wideo. Pojawiają się tam tematy nie tylko ekonomiczne, ale także technologiczne, społeczne, futurystyczne.

 • Kanał na YT “English with Lucy” – stworzony przez brytyjską nauczycielkę, która uczy angielskiego, zwraca uwagę przede wszystkim na to, żebyśmy brzmieli autentycznie, używając dokładnie takiego języka jak native speakerzy.

 • One-minute world news by BBC News. Najważniejsze wiadomości ze świata podane w minutę przez brytyjskich dziennikarzy. Świetny sposób na naukę języka, ale też bycie na bieżąco z tym co dzieje się globalnie.

Podcasty, które pomogą w nauce angielskiego

 • Podcast Harvard Business Review “Women at work”, mówiący o sytuacji kobiet na rynku pracy, problemach, z którymi się mierzą i możliwych rozwiązaniach.

 • “The diary of a CEO with Steven Barlett” – historia człowieka, który w wieku 29 lat jest byłym prezesem jednej z najszybciej rozwijających się firm w UK – Social Chain. Opowiada o blaskach i cieniach bycia CEO, tego czego nauczył się po drodze, a także przeprowadza wywiady z nietuzinkowymi gośćmi.

 • “Tech News Briefing”, podcast dla osób pracujących w branży technologicznej, o najnowszych trendach, problemach, z którymi mierzy się branża, ostatnich innowacjach.

Magazyny i portale po angielsku przydatne do nauki

 • The Independent – dziennik brytyjski, znajdziecie tutaj informacje o polityce, klimacie, sporcie, kulturze. Większa część tych artykułów będzie dotyczyć UK, więc polecamy zwłaszcza osobom, które interesują się lub pracują z Wielką Brytanią.

 • Notes from Poland – portal, na którym publikowane są newsy o Polsce, ale w języku angielskim. Jeżeli chcecie się dowiedzieć, jak przedstawiana jest Polska zagranicznym mediom i być na bieżąco z tym co, dzieje się u nas, ale w języku angielskim, to idealne źródło.

 • Thrive Global – portal założony przez Ariannę Huffington, który pokazuje temat pracy trochę z innej strony. Przeczytacie tam artykuły o work-life balance, jak motywować pracowników, jak dbać o ich dobre samopoczucie, jak zapobiec wypaleniu zawodowemu.

 • Harvard Business Review – to dość oczywisty wybór ze względu na jakość tekstów, ale głównym plusem jest to, że oprócz tekstów, są także materiały wideo, graficzne, podcasty, polecane książki itp. Taka mnogość i różnorodność materiałów jest bardzo ważna przy nauce języka.

 • Fast Company – artykuły, które tam znajdziecie, są bardzo ciekawe, podane w przystępnej formie i napisane takim językiem, że osoby na poziomie B2 znajdą coś dla siebie.

A co mam zrobić, gdy nie mam czasu na oglądanie i słuchanie?

W takiej sytuacji, jeżeli czujecie potrzebę pracy nad swoim angielskim, możecie zapisać się na nasz cotygodniowy newsletter, w którym wysyłamy starannie selekcjonowane materiały – artykuły, video, a także wspólnie pracujemy nad zapamiętywaniem struktur i słownictwa!

#EnglishForIT&Tech #BusinessEnglish

Co dalej?

W CoAction uważamy, że nauka angielskiego pod kątem zawodowym powinna być zaprojektowana wokół bardzo konkretnych celów. Muszą one wynikać z jasno zdefiniowanych przykładów użycia języka w danej roli oraz poziomu „poczucia” się dobrze w komunikacji po angielsku. Ma to dla Ciebie sens? Jeśli tak, to…

…skontaktuj się z nami!
CoAction - Zdjęcie Przemysław Fidzina
CoAction Business Language Trainers
Inne wpisy tego experta

Jakie artykuły jeszcze Ci polecamy?