Co w internecie piszczy, czyli materiały online do dodatkowej, samodzielnej nauki angielskiego
Niedawno przygotowaliśmy wpis na temat narzędzi, które polecamy do nauki angielskiego osobom pracującym w IT. Tym razem mamy dla Was tekst z rekomendacjami zebranymi od naszych lektorów i lektorek na temat nauki Business English dla różnych branż.
Łapcie listę z podziałem na kanały, a jeżeli przyjdzie Wam do głowy coś dodatkowego, to dajcie znać – chętnie uzupełnimy ten spis!
Chcesz poznać nowe zwroty niezbędne w biznesowym angielskim?
Bezpłatny e-book Business English specjalnie dla Ciebie
Wystarczy, że podasz nam swój adres e-mail, a e-book 30 KEY IDIOMS FOR BUSINESS MEETINGS trafi prosto na Twoją skrzynkę. Dzięki nowym zwrotom lepiej zrozumiesz klienta i ożywisz język angielski, polepszając płynność mówienia o biznesie!
Video do nauki języka angielskiego
Kanał Simona Sinka, który jest mówcą motywacyjnym i autorem książek. Tutaj dowiecie się sporo na temat psychologii pracy, jak budować zespoły, jak pracować z ludźmi itp.
Seria “The Way We Work” stworzona przez TED Talks, która przedstawia różne tematy związane z pracą, tym jak pracujemy, jak być dobrym liderem/liderką, jak zachować work-life balance i wiele innych.
“The Economist” – kanał na YT. Jeżeli wolicie oglądać niż czytać, to świetny kanał, na którym znajdziecie najciekawsze tematy z magazynu “The Economist”, ale podane w formie wideo. Pojawiają się tam tematy nie tylko ekonomiczne, ale także technologiczne, społeczne, futurystyczne.
Kanał na YT “English with Lucy” – stworzony przez brytyjską nauczycielkę, która uczy angielskiego, zwraca uwagę przede wszystkim na to, żebyśmy brzmieli autentycznie, używając dokładnie takiego języka jak native speakerzy.
One-minute world news by BBC News. Najważniejsze wiadomości ze świata podane w minutę przez brytyjskich dziennikarzy. Świetny sposób na naukę języka, ale też bycie na bieżąco z tym co dzieje się globalnie.
Podcasty, które pomogą w nauce angielskiego
Podcast Harvard Business Review “Women at work”, mówiący o sytuacji kobiet na rynku pracy, problemach, z którymi się mierzą i możliwych rozwiązaniach.
“The diary of a CEO with Steven Barlett” – historia człowieka, który w wieku 29 lat jest byłym prezesem jednej z najszybciej rozwijających się firm w UK – Social Chain. Opowiada o blaskach i cieniach bycia CEO, tego czego nauczył się po drodze, a także przeprowadza wywiady z nietuzinkowymi gośćmi.
“Tech News Briefing”, podcast dla osób pracujących w branży technologicznej, o najnowszych trendach, problemach, z którymi mierzy się branża, ostatnich innowacjach.
Magazyny i portale po angielsku przydatne do nauki
The Independent – dziennik brytyjski, znajdziecie tutaj informacje o polityce, klimacie, sporcie, kulturze. Większa część tych artykułów będzie dotyczyć UK, więc polecamy zwłaszcza osobom, które interesują się lub pracują z Wielką Brytanią.
Notes from Poland – portal, na którym publikowane są newsy o Polsce, ale w języku angielskim. Jeżeli chcecie się dowiedzieć, jak przedstawiana jest Polska zagranicznym mediom i być na bieżąco z tym co, dzieje się u nas, ale w języku angielskim, to idealne źródło.
Thrive Global – portal założony przez Ariannę Huffington, który pokazuje temat pracy trochę z innej strony. Przeczytacie tam artykuły o work-life balance, jak motywować pracowników, jak dbać o ich dobre samopoczucie, jak zapobiec wypaleniu zawodowemu.
Harvard Business Review – to dość oczywisty wybór ze względu na jakość tekstów, ale głównym plusem jest to, że oprócz tekstów, są także materiały wideo, graficzne, podcasty, polecane książki itp. Taka mnogość i różnorodność materiałów jest bardzo ważna przy nauce języka.
Fast Company – artykuły, które tam znajdziecie, są bardzo ciekawe, podane w przystępnej formie i napisane takim językiem, że osoby na poziomie B2 znajdą coś dla siebie.
A co mam zrobić, gdy nie mam czasu na oglądanie i słuchanie?
W takiej sytuacji, jeżeli czujecie potrzebę pracy nad swoim angielskim, możecie zapisać się na nasz cotygodniowy newsletter, w którym wysyłamy starannie selekcjonowane materiały – artykuły, video, a także wspólnie pracujemy nad zapamiętywaniem struktur i słownictwa!
#EnglishForIT&Tech #BusinessEnglish
Co dalej?
W CoAction uważamy, że nauka angielskiego pod kątem zawodowym powinna być zaprojektowana wokół bardzo konkretnych celów. Muszą one wynikać z jasno zdefiniowanych przykładów użycia języka w danej roli oraz poziomu „poczucia” się dobrze w komunikacji po angielsku. Ma to dla Ciebie sens? Jeśli tak, to…
do nauki języka oraz wskazówki od naszego Zespołu, jak dodatkowo samodzielnie pracować z angielskim. Newsletter językowy bez spamu i reklam − tylko z konkretami! Polecaj dalej swoim pracownikom oraz znajomym!
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.
Dowiedz się więcej