KONTAKT
KONTAKT
Wracam do listy wszystkich case study

Audyt angielskiego dla znanej firmy IT − EL Passion, powiązany z pensjami [CASE STUDY]

Rzetelna ocena poziomu angielskiego w praktyce to punkt wyjścia do realizacji projektów z zagranicznymi klientami. Co jest kluczowe w przygotowaniu takiej analizy? Personalizacja audytów językowych! Zobacz, co zaproponowaliśmy dla warszawskiego software & design house'u − EL Passion. Jak osiągnęliśmy adekwatne i porównywalne wyniki audytów językowych, które były przydatne do planowania kariery specjalistek i specjalistów? O tym w poniższym case study!

Klient

EL Passion

Branża

IT | design & software house

Kiedy

2017-2020 r.

Klient

EL Passion to uznany warszawski design & software house, który od lat tworzy produkty cyfrowe dla wymagających klientów anglojęzycznych.

Firma ma prawie 80-osobowy zespół, pracujący w metodyce Scrum, w której wszyscy pracownicy mają bezpośredni kontakt z klientami. Stąd bardzo ważna jest wysoka jakość komunikacji po angielsku.

Ciekawostka: EL Passion to pierwsza polska firma, która zaoferowała swoim pracownikom wynagrodzenie w walucie wirtualnej bitcoin.

Wyzwanie

Kiedy w 2017 przejmowaliśmy rolę audytorów od innej firmy szkoleniowej, zaproponowaliśmy całkowite przeorganizowanie formuły audytu.

Zaczęliśmy od zmiany zadań audytowych na takie, które odzwierciedlają realne sytuacje komunikacyjne z pracy.

Przygotowaliśmy je po konsultacji z działami operacyjnymi i zasobów ludzkich, wykorzystując nasze doświadczenie współpracy z innymi firmami IT.

Projekt w liczbach − język angielski to nasza pasja

0 -minutowe Audyty językowe pod konkretne role i obowiązki
0 lata współpracy w zakresie regularnych szkoleń, audytów i tłumaczeń

„Konkretna znajomość języka angielskiego otwiera u nas możliwość uczestnictwa w najciekawszych anglojęzycznych projektach. Dzięki szkoleniom CoAction mamy pewność, że dany pracownik dobrze reprezentuje firmę i pracuje z zagranicznymi klientami w języku angielskim tak, jakby robił to po polsku”.

Grzegorz Kemski, Former COO, EL Passion
Grzegorz Kremski Chief Operating Officer

Audyt językowy jako wsparcie systemu wynagrodzeń

Ocena z Audytu językowego, w EL Passion nazywanego English Pro, jest od wielu lat elementem rozbudowanego systemu wynagrodzeń wewnątrz firmy. W skrócie: osiągniecie całościowej oceny C1 podczas badania, premiowane jest podwyżką pensji.

Wśród pracowników jest to też symbol posługiwania się takim poziomem angielskiego, który otwiera możliwość uczestnictwa w najciekawszych anglojęzycznych projektach i daje potwierdzenie godnej reprezentacji organizacji na zewnątrz.

Personalizacja sposobem na rzetelną ocenę

Aby jeszcze lepiej spersonalizować Audyty językowe, zaproponowaliśmy oddzielne zadania dla dwóch kluczowych ról w firmie − projektantów i programistów.

Każdy 30-minutowy audyt składał się z zadania na monolog (prezentację) i dialog (rozmowa z klientem).

Przygotowaliśmy kilka wersji zadań m.in. po to, by były adekwatne dla pracowników z różnym stażem pracy (Junior-Mid-Senior) i zapewniały porównywalność ocen w czasie (kilkuletni projekt).

W rolę klienta każdorazowo wcielała się osoba z działu HR, dla której również dawaliśmy jasne wytyczne do rozmowy.

Audyt prowadził zawsze ten sam Audytor, co zwiększało rzetelność badania i porównywalność ocen.

„Odpowiadam za firmowe benefity. CoAction od początku współpracy kilka lat temu wyszło nam naprzeciw, dopasowując usługi do naszych potrzeb w IT. Doceniamy indywidualne podejście, elastyczność i super-profesjonalną obsługę!”.

Agnieszka Sobańska People Operations Manager

Dokładny raport zwiększa transparentność wyników audytu

Do pomiaru wyników zastosowaliśmy wytyczne Rady Europy, w skali CEFR (A0-C2).

Zarówno pracownik, który brał udział w teście, jak i dział HR, otrzymywali dokładny raport z wynikiem łącznym oraz oceną poszczególnych elementów języka angielskiego. Dodatkowo każdy testowany otrzymał rekomendację dalszych kroków w usprawnianiu swojego języka.

Jakie korzyści przyniosły Audyty językowe od CoAction?

  1. Uzyskanie obiektywnej i rzetelnej oceny poziomu języka angielskiego u pracowników w odniesieniu do realnych kontekstów zawodowych (zbieranie wymagań klienta, opis założeń projektu, mini-prezentacja siebie lub projektu, daily standup itp.).
  2. Zastosowanie spersonalizowanych audytów podkreśliło wartości firmy − dotyczące wysokiej jakości obsługi jej klientów i komunikacji wewnętrznej po angielsku.
  3. Pewność zespołu zarządzającego, że pracownik, który pomyślnie przeszedł audyt, jest gotowy na najbardziej wymagające projekty zagraniczne.
  4. Wzrost motywacji pracowników do podnoszenia swoich kompetencji językowych oraz stworzenie wewnętrznej, pozytywnej rywalizacji o uzyskanie tytułu „English PRO”.
  5. Podczas wykonywania zadań testowych nowi pracownicy firmy mogą zobaczyć i przećwiczyć typowe sytuacje komunikacyjne z klientami, z którymi za chwilę się zmierzą w pracy.

„Jesteśmy grupą indywidualistów z bardzo wysokimi standardami. Wiele oczekujemy sami od siebie i tyle samo od innych. Niełatwo jest spełnić nasze oczekiwania, a CoAction się to udaje! Od kiedy uczy u nas CoAction, nie usłyszałam żadnej skargi na zajęcia. Wcześniej moi pracownicy często narzekali na poziom lekcji angielskiego”.

Agnieszka Sobańska People Operations Manager
Jaki będzie następny krok?

Na początek umówmy się na discovery call

Nasi Klienci zazwyczaj próbowali wcześniej różnych rozwiązań − angielskiego w szkołach językowych, z lektorem, z native speakerem, w aplikacji. Są również tacy, którzy po raz pierwszy zabierają się za angielski w kontekście zawodowym. Często dopiero po spotkaniu z nami dochodzą do sedna wyzwania, z jakim się mierzą. Dlatego chcemy z Tobą porozmawiać.

W CoAction uważamy, że nauka angielskiego pod kątem zawodowym powinna być zaprojektowana wokół bardzo konkretnych celów. Muszą one wynikać z jasno zdefiniowanych przykładów użycia języka w danej roli oraz poziomu „poczucia” się dobrze w komunikacji po angielsku. Klucz to jej jakościowe wykorzystanie − u Ciebie, pracownika (jeśli organizujesz szkolenia w firmie), a także u Twoich rozmówców − klientów, zespołu, partnerów biznesowych.

Ma to dla Ciebie sens? Zobacz, co jeszcze omówimy na discovery callu, a następnie od razu wybierz dogodny termin spotkania online!

Warsztaty English + Skills
Przemysław Fidzina CEO
TAK, umawiam DISCOVERY CALL!