KONTAKT
KONTAKT
Wracam do listy wszystkich wpisów

Opanuj sztukę rozmowy biznesowej po angielsku − klucz do międzynarodowego sukcesu

W erze globalizacji opanowanie umiejętności prowadzenia rozmowy biznesowej po angielsku staje się kluczem do sukcesu na arenie międzynarodowej. Niezależnie od branży, w której działasz, zdolność do efektywnej komunikacji w języku angielskim może otworzyć drzwi do nowych możliwości i rozwiązań. W tym artykule zrozumiesz sposoby komunikowania się, które pomogą Ci zyskać szacunek i zrozumienie na każdym etapie biznesowego dialogu. Na dole znajdziesz również listę przydatnych zwrotów Business English. Gotowy na podróż, która zmieni Twoje postrzeganie rozmowy biznesowej po angielsku?

Czego dowiesz się z tego artykułu?

Opanuj sztukę rozmowy biznesowej po angielsku

Znaczenie języka angielskiego w biznesie

Umiejętność prowadzenia rozmowy biznesowej po angielsku daje firmom i ich pracownikom przewagę w negocjacjach, pozwalając im często na osiągnięcie przewagi. W świecie, gdzie angielski jest językiem międzynarodowym, jest to klucz do skutecznego komunikowania się z klientami, partnerami biznesowymi i zespołami na całym świecie, od Tokio po Nowy Jork! 😊Jeśli chciałbyś rozwinąć swój biznes poza Polską, opanowanie rozmowy biznesowej po angielsku to konieczność.

Czytaj dalej, a dowiesz się, jakie jest znaczenie angielskiego w biznesie, poznasz przydatne zwroty do prowadzenia rozmowy biznesowej po angielsku. Odkryjesz jak odpowiednio wykorzystywać angielski jako narzędzie, przydatne do osiągania ważnych kamieni milowych dla Twojego biznesu, jak wyjście na rynki zagraniczne.

Kluczowe umiejętności językowe w kontekście biznesowym

W kontekście zawodowym opanowanie rozmowy biznesowej po angielsku stanowi klucz do międzynarodowego sukcesu. Niestety nie wystarczy sama znajomość odpowiednich fraz. Istotne jest, aby nie tylko mówić płynnie, ale również zrozumieć specyfikę Business English, różnice w stylach komunikacji, czy kulturę biznesową danego kraju.

Innymi słowy, warto zwrócić uwagę na poniższe aspekty komunikacji biznesowej:

  • Znajomość specjalistycznego języka branżowego
  • Umiejętność prezentowania oraz wyrażania się jasno i precyzyjnie
  • Zdolności do negocjacji i perswazji podczas rozmowy biznesowej po angielsku
  • Zrozumienie różnic kulturowych w międzynarodowej komunikacji biznesowej
  • Zarządzanie stresem i utrzymanie skutecznej komunikacji pomimo trudnej sytuacji
  • Taktowne, dyplomatyczne wyrażanie myśli, szczególnie w sytuacjach konfliktowych czy delikatnych
  • Komunikacja niewerbalna – gesty, mimika, kontakt wzrokowy, proksemika.
  • Umiejętność pisania mejli, raportów oraz wykonywania rozmów telefonicznych po angielsku
  • Dostosowanie stylu wypowiedzi do kontekstu (m.in. warto zwrócić uwagę na stopień formalności spotkania i wiek rozmówców).
spotkanie biznesowe po angielsku

Spotkanie biznesowe po angielsku

Przygotowanie się na międzynarodowe spotkanie wymaga uwzględnienia różnic kulturowych, językowych i biznesowych osób uczestniczących w wydarzeniu. Oto kilka kroków, które mogą pomóc Ci odnaleźć się w tym procesie i zapewnić sobie biegłość rozmowy biznesowej po angielsku.

Jak przygotować się na spotkanie biznesowe w gronie międzynarodowym?

Ustal cel spotkania

Ustalając cel i agendę spotkania, dowiesz się, co może cię czekać i z łatwością wyznaczysz potencjalne scenariusze rozwoju rozmowy bizneswoej po angielsku. Jakiego rodzaju to spotkanie? Podsumowanie kwartału, negocjacje z nowym klientem czy spotkanie scrumowe w międzynarodowym teamie? Omówienie celów spotkania na jego początku pozwoli na zachowanie jasnej struktury. Podczas rozmowy biznesowej po angielsku zachowaj profesjonalizm i precyzję. W końcu chodzi nam o to, żeby porozumieć się z rozmówcą, a także zaprezentować się od jak najlepszej strony, prawda?

Przygotuj materiały i prezentacje w języku angielskim

Jeśli to Ty jesteś organizatorem spotkania biznesowego, wcześniejsze przygotowanie prezentacji w języku angielskim pozwoli Ci przeprowadzić je bez nadmiernego stresu i z większą pewnością siebie. W razie tremy prezentacja będzie twoim wsparciem — znajdziesz w niej podpowiedzi w postaci kluczowych terminów oraz kolejności wygłaszanych argumentów lub danych.

Możesz również stworzyć dokument w języku angielskim podsumowujący treść spotkania lub agendę i rozdać go na początku spotkania, aby ułatwić wzajemne zrozumienie i komunikację. Przy spotkaniu online może to być odnośnik do folderów z takimi materiałami.

Przygotuj się do rozmowy biznesowej po angielsku

Zastanów się nad pytaniami, które mogą paść i przygotuj krótkie odpowiedzi lub słowa kluczowe, które posłużą ci jako kanwa odpowiedzi w czasie spotkania. Dzięki temu podczas rozmowy biznesowej po angielsku zyskasz większą pewność siebie i szansę na zabłyśnięcie swoimi kompetencjami zawodowymi.

Dowiedz się więcej o swoich rozmówcach

Zanim spotkasz się z partnerami międzynarodowymi, zbadaj specyfikę ich kultury biznesowej, role i motywacje. Znajomość hierarchii, zwyczajów komunikacyjnych i oczekiwań może znacząco wpłynąć na sukces Twojego spotkania, a także pozwoli Ci przewidzieć potencjalny rozwój wydarzeń. Takie informacje jak stopień formalności, wiek, płeć oraz struktura firmy partnera lub klienta są szczególnie ważne, jeśli rozmawiasz z przedstawicielem kultury, gdzie hierarchiczność odgrywa dużą rolę w języku, np. w Japonii. Nawet posługując się angielskim na wysokim poziomie, nieświadomie przenosimy do rozmowy biznesowej po angielsku swoje nawyki i oczekiwania do sposobu komunikacji. Świadomość takich uwarunkowań pozwoli nam wypaść korzystniej.

Zrozum protokół spotkań biznesowych w danej kulturze

W niektórych krajach istnieją określone protokoły biznesowe dotyczące powitania, wymiany wizytówek, czy sposobu przewodniczenia spotkaniu. Upewnij się, że jesteś zaznajomiony z tymi detalami. Unikaj stereotypów i przesady, ale bądź otwarty na różnorodność.

Small talk na początku rozmowy biznesowej po angielsku

Small talk, czyli luźna rozmowa na początku spotkania biznesowego, odgrywa istotną rolę w budowaniu relacji. Choć może wydawać się nieformalny, to rządzi się pewnymi prawami. Tematy takie jak pogoda, podróże czy zwierzaki stanowią neutralny grunt, umożliwiając stopniowe przejście do bardziej konkretnej dyskusji. Ważne jest, aby dostosować tematy do kontekstu kulturowego i biznesowego, unikając kontrowersyjnych zagadnień podczas rozmowy biznesowej po angielsku.

Spotkania biznesowe po angielsku − jak je prowadzić

Prowadzenie spotkań biznesowych po angielsku może wydawać się nie lada wyzwaniem, ale z odpowiednim przygotowaniem, każdy może opanować tę sztukę. 

Przede wszystkim, warto przyjrzeć się  językowi, któremu posługujemy się na co dzień w biznesie. Czy znamy wszystkie przydatne zwroty, które mogą okazać się niezbędne podczas rozmowy biznesowej po angielsku? Czy potrafimy w jasny i zrozumiały sposób przedstawić swój punkt widzenia, nie tracąc przy tym profesjonalizmu oraz eksperckości? To pytania, na które należy odpowiedzieć sobie na samym początku przygotowań (jeszcze zanim dojdzie do samej rozmowy biznesowej po angielsku).

Pamiętajmy o zasadzie „mniej znaczy więcej”. Czyli zamiast mówić wiele, starajmy się mówić na temat. Skupmy się na najważniejszych informacjach i nie bójmy się pytać, jeśli czegoś nie rozumiemy. Pamiętajmy, że nowo poznane zwroty to narzędzia, które pozwalają na stworzenie klarownego i zrozumiałego przekazu.

Jakie są najczęstsze błędy podczas rozmowy biznesowej po angielsku?

Bariery językowe i kulturowe w rozmowie biznesowej po angielsku

Niezrozumienie lub błędne interpretowanie słów może prowadzić do nieporozumień. Warto zainwestować czas w naukę branżowego słownictwa i praktykę komunikacji biznesowej w języku angielskim, np. ucząc się English for IT. Dzięki temu unikniesz braku elastyczności w dostosowywaniu się do zmian w trakcie rozmowy biznesowej po angielsku i umiejętnie zasugerujesz klientom swoje propozycje.

Brak przygotowania do spotkania

Nieprzygotowanie do rozmowy biznesowej po angielsku, brak znajomości tematu czy nieznajomość zwrotów specyficznych dla biznesu mogą sprawić, że rozmowa stanie się mniej efektywna. Przed spotkaniem zapoznaj się z kulturą i zwyczajami biznesowymi swoich rozmówców. Równie ważne jest zapewnienie płynności spotkania od strony technicznej – przed spotkaniem upewnij się, że rzutnik lub inny sprzęt, który wykorzystasz, działa poprawnie.

Zbyt formalne/luźne podejście do rozmowy biznesowej po angielsku

Niewłaściwe dostosowanie tonu w rozmowie może wpłynąć na odbiór przekazu. Ważne jest utrzymanie profesjonalizmu, ale również dostosowanie stylu do sytuacji i standardów danej kultury biznesowej. Niewłaściwe zrozumienie norm kulturowych, zwyczajów czy gestów może prowadzić do nieporozumień i zakłóceń w relacjach biznesowych. Podczas rozmowy biznesowej po angielsku staraj się zwracać uwagę na swój ton, gesty i mimikę, ale również na reakcje ze strony odbiorców Twoich komunikatów.

Brak umiejętności słuchania

Czy słuchanie może być Twoim priorytetem jeśli nie masz wystarczających kompetencji językowych i jedynie starasz się przetrwać do końca rozmowy biznesowej po angielsku? Zapewne nie. Niestety skupienie się jedynie na własnych argumentach bez uwzględniania opinii i potrzeb drugiej strony może prowadzić do niezadowolenia podczas rozmowy biznesowej po angielsku.

Prezentacje biznesowe po angielsku − jak skutecznie przekazywać informacje

Prezentacje biznesowe po angielsku to nie tylko wyzwanie językowe, ale także kwestia efektywnego przekazywania informacji.  Od zwykłej rozmowy biznesowej po angielsku różni się swoją strukturą.

Kluczowym elementem jest tutaj umiejętność skupienia uwagi słuchaczy na następnym temacie, który ma zostać poruszony. W tym celu warto zastosować jasną strukturę wypowiedzi i używać zwrotów sugerujących przejście do wyjaśniania kolejnych etapów procesu. Dla przykucia uwagi można zadawać pytania retoryczne i wprowadzić elementy storytellingu.

Podczas prezentacji biznesowych po angielsku niezwykle istotne jest, aby być zrozumiałym dla odbiorców. Używaj porównań i metafor obrazujących twoje tezy i nie nadużywaj niepotrzebnie skomplikowanego języka.  Przygotowując się do prezentacji, zawsze warto mieć na uwadze punkt widzenia odbiorców. Staraj się dostosować swoje przekazy do ich potrzeb i oczekiwań. Zwróć uwagę, aby jasno odróżniać swoje opinie i interpretacje od faktów i danych, co pokaże twój profesjonalizm.

Podczas prezentacji biznesowej po angielsku nie zapomnij o formalnościach. Podanie swoich danych kontaktowych czy odpowiadanie na pytania z sali na koniec to standardowe elementy, które powinny znaleźć się w Twojej prezentacji. Ciekawe wątki poruszone podczas sesji pytań mogą być również dobrą kanwą do kolejnej rozmowy biznesowej po angielsku.

Rozmowa telefoniczna po angielsku w biznesie

Rozmowa biznesowa po angielsku, szczególnie telefoniczna, wymaga szczególnej wprawy i znajomości odpowiednich zwrotów językowych. Podczas rozmowy biznesowej po angielsku najczęściej nie widzimy rozmówcy (chyba że to wideo rozmowa), dlatego warto wypowiadać się konkretnie, używać odpowiednich pytań, aby doprecyzować, co rozmówca ma na myśli.

Podczas rozmowy biznesowej po angielsku przez telefon istotne jest także, aby druga strona wiedziała, że została dobrze zrozumiana. W tym celu można zastosować techniki aktywnego słuchania, podsumowując swoimi słowami poruszone tematy i domagając się potwierdzenia, że prawidłowo zrozumieliśmy przekaz. Ta technika może być wykorzystywana zarówno podczas rozmowy przez telefon, rozmowy wideo jak i rozmowy biznesowej po angielsku na żywo.

Pisanie e-maili po angielsku

Pisanie e-maili po angielsku jak unikać typowych błędów

W świecie biznesu umiejętność pisania e-maili po angielsku jest nieoceniona, ale niewłaściwe użycie języka może prowadzić do przykrych konsekwencji. E-mail jest nieodzowną częścią codziennej komunikacji biznesowej. Ma specyficzną formę, ale w praktyce niewiele różni się od typowej rozmowy biznesowej po angielsku na żywo.

Stykając się z wieloma błędami w korespondencji, klient bądź partner biznesowy może odnieść wrażenie braku profesjonalizmu. Może odnieść wrażenie, że niski poziom języka jest odzwierciedleniem poziomu innych kompetencji. Takie postrzeganie nazywa się efektem aureoli – na szczęście możemy wykorzystać je również na swoją korzyść! Czy wolisz, aby luki w Twoich kompetencjach językowych przemawiały za Ciebie?

Najczęstsze błędy w biznesowej korespondencji

W biznesie czas to pieniądz, więc ważne jest, aby iść prosto do sedna. Częstym błędem są zbyt długie i skomplikowane zdania. Używając skomplikowanych konstrukcji, nie tylko utrudniamy sobie zadanie napisania e-maila po angielsku, ale także zaciemniamy przekaz odbiorcy. Po co tyle kombinować? Proste zdania będą skuteczniejsze.

Kolejną pomyłką jest nadużywanie specjalistycznego języka lub żargonu technicznego. Dopasuj język swojej wypowiedzi do odbiorcy i używaj jedynie tyle specjalistycznego języka, ile wymaga sytuacja. Warto też mieć na uwadze odbiorcę, który niekoniecznie ma związek z biznesem i do niego również dostosować język. Wyjaśnianie skomplikowanych kwestii łatwym do zrozumienia językiem pokazuje, jak dbasz o klienta.

Dodatkowo istnieje tu ryzyko kolejnego potknięcia – mianowicie używanie zwrotów bez dokładnego zrozumienia ich znaczenia. Dlatego zawsze warto sprawdzić znaczenie danego słowa w różnych kontekstach. Warto na to uważać również podczas rozmowy biznesowej po angielsku twarzą w twarz.

Czwartym błędem jest brak struktury i organizacji w e-mailu. Skuteczna wiadomość biznesowa powinna być dobrze zorganizowana i łatwa do zrozumienia. To pomaga odbiorcy zrozumieć nasze założenia i szybko znaleźć potrzebne informacje.

Ostatnim, piątym błędem jest brak praktyki i ciągłego doskonalenia umiejętności językowych. Pisanie e-maili biznesowych po angielsku to umiejętność, która wymaga praktyki i cierpliwości, tak samo jak prowadzenie rozmowy biznesowej po angielsku. Dlatego zawsze warto szukać możliwości do nauki oraz doskonalenia swoich umiejętności pisania e-maili po angielsku.

negocjacje po angielsku

Negocjacje po angielsku − strategie i techniki

Na początek warto zrozumieć, że negocjacje po angielsku wymagają nie tylko znajomości języka, ale także pewnych strategii i technik. Ich skuteczność może być różna w zależności od poziomu obycia w danym języku i ogólnej umiejętności prowadzenia rozmowy biznesowej po angielsku. Jeśli jesteś mistrzem negocjacji po polsku, na pewno pójdzie Ci sprawniej niż przeciętnemu Kowalskiemu, ale nadal przy zmianie języka możesz natknąć się na dodatkowe problemy.

Sztuka przekonywania w języku angielskim

Sztuka przekonywania w języku angielskim opiera się na umiejętności wyrażania przekonujących argumentów oraz zdolności do zbudowania pozytywnego wrażenia podczas rozmowy biznesowej po angielsku.

W procesie przekonywania ważne jest dostosowanie komunikatu do audytorium, zrozumienie ich potrzeb i oczekiwań. Kluczowym elementem negocjacji podczas rozmowy biznesowej po angielsku jest również stosowanie jasnych i przekonujących dowodów, które wspierają prezentowane twierdzenia. Wykorzystywanie emocji w umiarkowany sposób może dodatkowo wzmocnić przekaz, angażując słuchaczy na osobistym poziomie. Ważne jest również posługiwanie się silnym językiem, który nie tylko jest zrozumiały, ale także inspirujący i motywujący.

Wreszcie, skuteczność przekonywania opiera się na autentyczności i wiarygodności przekazującego, co oznacza, że ​​trzeba być wiernym własnym wartościom i rzetelnie przedstawiać fakty, co może sprawiać trudności, jeśli nasz angielski nie jest na odpowiednim poziomie. W efekcie umiejętność przekonywania podczas rozmowy biznesowej w języku angielskim wymaga równowagi pomiędzy retoryką, logiką a osobistą autentycznością, a także znajomości odpowiednich zwrotów i świadomości zależności językowo-kulturowych. Jeśli ta wiedza nie jest w nas zakorzeniona, trudno będzie jej na zawołanie użyć podczas rozmowy biznesowej po angielsku.

Rozwiązywanie konfliktów w języku angielskim

Podczas negocjacji często obie strony mają różne punkty widzenia, a czasem sprzeczne interesy. Sprzeczność może być również pozorna i wynikać z braku zrozumienia argumentów przeciwnej strony lub uprzedzeń do danego rozwiązania wynikającego z dotychczasowych doświadczeń. Właśnie dlatego tak ważne jest, aby podczas rozmowy biznesowej po angielsku przedstawiać własną perspektywę w sposób dyplomatyczny.

Niezależnie od tego, czy jesteś pewien swojego stanowiska w danej kwestii, czy też nie, pamiętaj, że w biznesie nie ma miejsca na nieporozumienia. Umiejętne stosowanie języka, aby wyrazić uprzejmość i szacunek mimo odmiennego zdania jest niezbędne, aby móc skutecznie prowadzić rozmowę biznesową po angielsku.

Kultura biznesowa krajów anglojęzycznych i nie tylko

Podstawową kwestią na temat kultury biznesowej krajów anglojęzycznych jest zrozumienie, że kultura krajów anglojęzycznych różni się między sobą, ale istnieją też między nimi liczne podobieństwa. W krajach takich jak Stany Zjednoczone, Wielka Brytania, Kanada, Australia czy Nowa Zelandia, spotkania biznesowe są często prowadzone w nieformalnym tonie, ale z dużym naciskiem na efektywność i osiągnięcie celów. Ważne jest zrozumienie, że kultura biznesowa tych krajów jest zdecydowanie zorientowana na wyniki. To sprawia, że rozwlekanie rozmowy biznesowej po angielsku może być odbierane negatywnie, tak samo jak mówienie o sobie źle przez osoby ze Stanów Zjednoczonych zostanie odczytane za słabość.

W przypadku prowadzenia rozmów biznesowych po angielsku z ludźmi z tych krajów, istotne jest, aby pamiętać o punktualności. W krajach anglojęzycznych czas jest niezwykle cennym zasobem. Spóźnienie na spotkanie może być postrzegane jako brak szacunku dla czyjegoś czasu i może negatywnie wpłynąć na Twoją reputację. Z kolei w innych kulturach takie podejście się nie sprawdzi – w takim wypadku trzeba wziąć na to poprawkę i nie uważać spóźnienia za lekceważenie ze strony kontrahenta czy partnera biznesowego.

Podczas spotkań biznesowych w krajach anglojęzycznych, aktywne uczestnictwo jest nie tylko mile widziane, ale często oczekiwane. Pokazuje to, że jesteś zaangażowany i zainteresowany tematem. Jeśli masz jakieś pytania lub wątpliwości, zawsze możesz je wyrazić w dyplomatyczny sposób.

Aby przejść do następnego poziomu rozmowy biznesowej po angielsku, warto zrozumieć te subtelności kultury biznesowej krajów anglojęzycznych. Poznanie tych różnic i podobieństw może pomóc Ci lepiej komunikować się z partnerami biznesowymi, a także przyczynić się do międzynarodowego sukcesu.

spotkanie biznesowe po angielsku

Networking po angielsku − budowanie relacji biznesowych

Networking, czyli budowanie sieci kontaktów, jest fundamentalnym elementem prowadzenia biznesu na arenie międzynarodowej, niezależnie czy działasz prowadzisz rozmowy biznesowe po angielsku na żywo, czy też poprzez internet (np. akcje prospectingowe, LinkedIn i tym podobne).

W kontekście rozmowy biznesowej po angielsku, może to być niemałym wyzwaniem. Zrozumienie i opanowanie języka angielskiego na poziomie umożliwiającym swobodne rozmowy biznesowe, jest kluczem do budowania dobrych relacji biznesowych. Niezależnie od tego, czy jesteś przedsiębiorcą, managerem, czy specjalistą, networking po angielsku otworzy przed Tobą drzwi do globalnego rynku.

Język niewerbalny w biznesie − znaczenie gestów i mimiki

W świecie biznesu język niewerbalny odgrywa równie ważną rolę jak mowa.

Jest to coś, co nazywamy prawdziwą językową wprawą. Właściwe zrozumienie i zastosowanie języka niewerbalnego może przynieść korzyści zarówno przy formalnych spotkaniach biznesowych, jak i w codziennych rozmowach biznesowych po angielsku.

Znaczenie gestów i mimiki w rozmowach biznesowych po angielsku

Podczas spotkania gesty i mimika mogą przekazywać wiele informacji, które nie są wyrażane słowami. Na przykład utrzymanie kontaktu wzrokowego w czasie rozmowy biznesowej po angielsku pokazuje zaangażowanie i szacunek dla rozmówcy, podczas gdy skrzyżowane ramiona mogą świadczyć o defensywie lub niechęci. Wiedza o tych subtelnych sygnałach jest niezbędna dla efektywnej komunikacji. Głównym problemem w komunikacji międzykulturowej jest fakt, iż te same sygnały mogą być odczytywane zupełnie inaczej, dlatego warto mieć tego świadomość.

Zachowanie odpowiedniej przestrzeni osobistej rozmówcy

Warto zwrócić również uwagę na proksemikę. To dziwnie brzmiące pojęcie opowiada o relacjach przestrzennych między osobami i wskazuje, że mogą być one postrzegane inaczej w zależności od kultury. Zachowaj odpowiedni dystans od swojego rozmówcy podczas rozmowy biznesowej po angielsku – zakłócenie jego przestrzeni wpłynie negatywnie na postrzeganie Twojego wizerunku.

Myśl o tym, jak ważne jest mówienie i słuchanie w języku niewerbalnym prowadząc rozmowę biznesową po angielsku. Dzięki temu będziesz mógł lepiej zrozumieć innych i efektywniej komunikować swoje myśli i uczucia. Pamiętaj, że prawdziwe językowe umiejętności zdobywa się zarówno przez słowa, jak i przez język niewerbalny.

opanuj sztukę rozmowy biznesowej po angielsku

Słownictwo biznesowe – praktyczne zwroty i najważniejsze terminy

Przyswojenie kluczowych zwrotów i terminów biznesowych jest niezbędne, aby móc swobodnie komunikować się na spotkaniach, konferencjach czy negocjacjach. W trakcie spotkania biznesowego, zarówno formalnego jak i nieformalnego, ważne jest, aby umieć sprawnie reagować na różne sytuacje. Warto również rozważyć naukę Business English indywidualnie, aby czuć się przygotowanym do rozmowy biznesowej po angielsku.

Poniżej znajdziesz przydatne zwroty Business English na różne okazje.

Zwroty stosowane w trakcie spotkania biznesowego

Let’s get started, shall we? – Zacznijmy, dobrze?

It’s good to have you with us today. – Miło, że dziś jesteś z nami.

Thank you all for being here. – Dziękuję wszystkim za obecność.

Allow me to introduce myself. – Pozwólcie, że się przedstawię.

I’d like you to meet …, who is responsible for … – Chciałbym, żebyście poznali …, który jest odpowiedzialny za …

Let’s take a look at the agenda for today’s meeting. – Spójrzmy na agendę dzisiejszego spotkania.

The purpose of today’s meeting is to discuss… – Celem dzisiejszego spotkania jest omówienie…

Thank you for your hard work on [projekt/zadanie]. – Dziękuję za ciężką pracę nad [projektem/zadaniem].

I appreciate everyone’s efforts in [aspekt działalności]. – Doceniam wysiłki każdego w [aspekcie działalności].

I’d like to hear your thoughts on… – Chciałbym poznać wasze myśli na temat…

Let’s work towards a consensus on this issue. – Pracujmy nad osiągnięciem konsensusu w tej kwestii.

I propose that we [sugerowana decyzja]. – Proponuję, żebyśmy [sugerowana decyzja].

Please refer to the document titled [tytuł] for more details – Proszę zajrzeć do dokumentu zatytułowanego [tytuł] po więcej szczegółów.

As you can see on slide [numer],… – Jak widzicie na slajdzie [numer],…

Let’s plan the tasks for the next iteration and assign responsibilities. – Zaplanujmy zadania na kolejną iterację i przypiszmy odpowiedzialności.

Let’s address any impediments and discuss possible solutions. – Rozwiążmy wszelkie przeszkody i omówmy możliwe rozwiązania.

Przydatne pytania podczas spotkania w języku angielskim

Does anyone have any questions so far? – Czy ktoś ma jakieś pytania do tej pory?

What progress has been made since our last meeting? – Jaki postęp został osiągnięty od naszego ostatniego spotkania?

Can each team member provide a quick update on their tasks? – Czy każdy członek zespołu może szybko podać aktualizację dotyczącą swoich zadań?

Are there any impediments or issues blocking your progress? – Czy są jakieś przeszkody lub problemy blokujące postęp?

What are the priorities for the upcoming sprint? – Jakie są priorytety na nadchodzący sprint?

I was wondering if we could explore other possibilities. – Zastanawiałem się, czy moglibyśmy zbadać inne możliwości.

Could you shed some light on the reasoning behind this decision? – Czy moglibyście rzucić trochę światła na uzasadnienie tej decyzji?

Wyrażenia używane za zakończenie spotkania biznesowego

To sum up, we have discussed… – Podsumowując, omówiliśmy…

In conclusion, let’s recap the main points. – Podsumowując, przeanalizujmy główne punkty.

Thank you all for your time and contributions. – Dziękuję wszystkim za czas i wkład.

I’ll prepare the agenda and share it with the team before the meeting. – Przygotuję agendę i udostępnię ją zespołowi przed spotkaniem.

If there are specific topics you’d like to discuss, please let me know. – Jeśli są konkretne tematy, o których chciałbyś/ chciałabyś porozmawiać, daj mi znać.

Let’s summarize key points and ensure everyone is clear on their commitments. – Podsumujmy kluczowe punkty i upewnijmy się, że wszyscy są jasno zobowiązani do swoich zadań.

Any additional commitments or tasks should be communicated before the end of the meeting. – Dodatkowe zobowiązania lub zadania powinny być komunikowane przed zakończeniem spotkania.To sum up, we have discussed…

In conclusion, let’s recap the main points.

Thank you all for your time and contributions.

I’ll prepare the agenda and share it with the team before the meeting.

If there are specific topics you’d like to discuss, please let me know.

Let’s summarize key points and ensure everyone is clear on their commitments.

Any additional commitments or tasks should be communicated before the end of the meeting.

Przydatne zwroty na planowanie kolejnego spotkania biznesowego

Our next meeting is scheduled for [data]. – Nasze kolejne spotkanie jest zaplanowane na [datę].

How about we meet again on [day] at [time]? – Co powiesz na to, abyśmy spotkali się ponownie w [dzień] o [godzinie]?

Słówka i frazy na negocjacje w języku angielskim

Let’s explore some possible options. – Zbadajmy kilka możliwych opcji.

We propose that… – Proponujemy, że…

We’re open to compromise. – Jesteśmy otwarci na kompromis.

What if we adjust the deadline to…? – A co, jeśli dostosujemy termin do…?

Could we consider modifying the terms related to…? – Czy moglibyśmy rozważyć modyfikację warunków związanych z…?

I propose a few changes to the contract. – Proponuję kilka zmian w umowie.

This adjustment is necessary because… – Ta korekta jest konieczna, ponieważ…

Is there any flexibility in the pricing? – Czy istnieje jakakolwiek elastyczność w kwestii cen?

Thank you for your flexibility and willingness to compromise. – Dziękuję za elastyczność i gotowość do kompromisu.

Let’s summarize the key points of our agreement. – Podsumujmy główne punkty naszej umowy.

Dyplomatyczne zwroty Business English

Many thanks for your prompt response. – Bardzo dziękujemy za szybką odpowiedź.

We appreciate your cooperation on this matter. – Doceniamy współpracę w tej sprawie.

We were wondering if it would be possible to extend the deadline by a few days. – Zastanawialiśmy się, czy byłoby możliwe przedłużenie terminu o kilka dni.

Could we kindly request a slight adjustment to the timeline? – Czy moglibyśmy uprzejmie poprosić o niewielkie dostosowanie harmonogramu?

We understand that unforeseen circumstances may arise. – Rozumiemy, że mogą wystąpić nieprzewidziane okoliczności.

We are aware of the challenges you may be facing. – Jesteśmy świadomi wyzwań, przed którymi możesz stanąć.

We would be grateful for any additional insights you could share. – Bylibyśmy wdzięczni za wszelkie dodatkowe spostrzeżenia, jakie mógłbyś podzielić się z nami.

While we appreciate your efforts, we would like to explore alternative solutions. – Mimo że doceniamy Twoje wysiłki, chcielibyśmy zastanowić się nad alternatywnymi rozwiązaniami.

Perhaps there is room for improvement in this aspect. – Być może istnieje miejsce na poprawę w tym aspekcie.

Could you please provide further details on…? – Czy mógłbyś podać dodatkowe szczegóły dotyczące…?

Just to clarify, do I understand correctly that…? – Tylko dla wyjaśnienia, czy dobrze rozumiem, że…?

If I may summarize, our understanding is that…? – Jeśli mogę podsumować, nasze zrozumienie jest takie, że…?

While we acknowledge the concerns raised, we believe there is room for constructive dialogue. – Chociaż uznajemy podniesione obawy, uważamy, że istnieje miejsce na konstruktywny dialog.

Your feedback is valuable, and we will certainly take it into consideration. – Twoja opinia jest cenna, i z pewnością weźmiemy ją pod uwagę.

It seems we may have differing perspectives on this matter. – Wygląda na to, że możemy mieć różne perspektywy w tej sprawie.

Let’s work together to find a solution that accommodates everyone’s views. – Pracujmy razem, aby znaleźć rozwiązanie uwzględniające poglądy wszystkich.

We look forward to finding common ground and moving forward collaboratively. – Czekamy z niecierpliwością na znalezienie wspólnego stanowiska i wspólną dalszą pracę.

Thank you for your understanding and flexibility in this matter. – Dziękujemy za zrozumienie i elastyczność w tej sprawie.

Przydatne kolokacje i idiomy związane z biznesem po angielsku — zdania przykładowe

Kolokacje biznesowe ze zdaniami przykładowymi:

Take into account: We need to take into account the current market trends.

Meet a deadline:It’s crucial to meet the deadline for this project.

Close a deal: The sales team is working hard to close the deal with the new client.

Establish a partnership:We aim to establish a strong partnership with key stakeholders.

Cut costs:In order to improve profits, we need to find ways to cut costs.

Boost sales:The new marketing strategy should help us boost sales.

Build rapport:Building rapport with clients is essential for long-term relationships.

Make a decision:We need to make a decision regarding the new product launch.

Provide feedback:It’s important to provide constructive feedback to improve performance.

Reach a consensus:The negotiation team is working hard to reach a consensus on the contract terms.

Idiomy biznesowe ze zdaniami przykładowymi:

Hit the ground running:Our new employee is ready to hit the ground running in the first week.

Bite the bullet:We’ll have to bite the bullet and make some tough decisions.

Cut to the chase:Let’s cut to the chase and discuss the main issues.

Think outside the box:We need to encourage our team to think outside the box for innovative solutions.

Get the ball rolling:I’ll start the presentation to get the ball rolling.

Cost an arm and a leg:Implementing this new system may cost an arm and a leg, but it’s necessary for efficiency.

Go the extra mile:We appreciate employees who are willing to go the extra mile for the success of the project.

Throw in the towel:Despite the challenges, we’re not ready to throw in the towel just yet.

Break the ice:A casual conversation at the beginning of the meeting can help break the ice.

Play hardball:In negotiations, sometimes you have to play hardball to get the best deal.

Przydatne idiomy i kolokacje biznesowe związane z branżą IT – zdania przykładowe

Kolokacje IT ze zdaniami przykładowymi do rozmowy biznesowej po angielsku

Roll out a new feature:The development team is planning to roll out a new feature next month.

Debug a code:Our programmers are currently debugging the code to eliminate errors.

Stay ahead of the curve:To remain competitive, it’s crucial for IT companies to stay ahead of the curve.

Implement a software update:We need to implement the latest software update to enhance security.

Run a diagnostic check:Before launching the application, it’s important to run a diagnostic check.

Scale up infrastructure:As our user base grows, we must scale up our infrastructure to handle the load.

Migrate data to the cloud:Many companies are choosing to migrate their data to the cloud for better accessibility.

Optimize system performance:The IT team is working to optimize the performance of our systems.

Coding standards:It’s important for developers to adhere to coding standards for consistency.

Idiomy IT ze zdaniami przykładowymi do rozmowy biznesowej po angielsku

In the pipeline:We have several exciting projects in the pipeline for the coming months.

Hit the nail on the head:The programmer hit the nail on the head with the solution to the problem.

Back to the drawing board:The initial software design had issues, so it’s back to the drawing board for the team.

Cutting-edge technology:Our company is known for using cutting-edge technology in our products.

Throw a wrench in the works:Unexpected technical issues can sometimes throw a wrench in the works.

Beta testing:Before the official release, we conduct beta testing to gather user feedback.

The devil is in the details:When programming, remember that the devil is in the details.

All hands on deck:When facing a major technical issue, it’s all hands on deck to resolve it quickly.

Bells and whistles:The latest version of the software comes with all the bells and whistles.

On the cutting edge:Our IT team is always on the cutting edge, adopting the latest technologies.

#EnglishForIT #BusinessEnglish

Co dalej?

W CoAction uważamy, że nauka angielskiego pod kątem zawodowym powinna być zaprojektowana wokół bardzo konkretnych celów. Muszą one wynikać z jasno zdefiniowanych przykładów użycia języka w danej roli oraz poziomu „poczucia” się dobrze w komunikacji po angielsku. Ma to dla Ciebie sens? Jeśli tak, to…

…skontaktuj się z nami!
CoAction - Zdjęcie Przemysław Fidzina
CoAction Business Language Trainers
Inne wpisy tego experta