KONTAKT
KONTAKT
Wracam do listy wszystkich wpisów

Jak nauka angielskiego wpływa na rozwój mózgu?

Chodzimy na siłownię, na basen, uczęszczamy na zajęcia jogi, trenujemy w domu. Dbamy o to, żeby nasze ciało było jak w najlepszej formie. To bardzo ważne, ale nie powinniśmy jednak zapominać o tym, że... mózg też da się trenować!

Czego dowiesz się z tego artykułu?

Kluczem jest stymulacja − jak się do tego zabrać?

Wraz z upływem czasu mózg ulega stopniowej degradacji i liczba naszych szarych komórek maleje. Tego procesu niestety nie możemy odwrócić, ale możemy zadbać o jakość komórek, które już mamy. Jest wiele możliwości na takie działanie, a jedną z najefektywniejszych jest nauka języków obcych.

Chcesz poznać nowe zwroty niezbędne w biznesowym angielskim?

Bezpłatny e-book Business English specjalnie dla Ciebie

Wystarczy, że podasz nam swój adres e-mail, a e-book 30 KEY IDIOMS FOR BUSINESS MEETINGS trafi prosto na Twoją skrzynkę. Dzięki nowym zwrotom lepiej zrozumiesz klienta i ożywisz język angielski, polepszając płynność mówienia o biznesie!

Dlaczego nauka języków obcych pomaga w zachowaniu kondycji mózgu?

  • Proces ten zmusza mózg do przedefiniowania wszystkich znanych pojęć oraz reguł lub połączenie nowych z tymi, które już znamy. Taki trening dla mózgu to jak najlepsze wyciskanie ciężarów dla naszych mięśni.

  • Co więcej, przez naukowców zostało sprawdzone, że osoby znające więcej niż jeden język obcy, lepiej radzą sobie w stresujących sytuacjach, ponieważ szybciej znajdują rozwiązanie problemu.

  • Podczas nauki języków uczymy się jak przechodzić z jednej struktury językowej w drugą (tak zwane magiczne przełączanie guziczka w głowie). Naukowo nosi to nazwę przełączania funkcji poznawczych. Kto nie chciałby posiąść takiej umiejętności?

  • Kolejna korzyść płynąca z nauki języków to lepsza pamięć. W czasach kiedy nasza umiejętność skupienia się i zapamiętywania informacji jest coraz słabsza, warto aktywnie pracować nad naszą pamięcią. Co więcej, jest szansa, że znacząco opóźnimy pojawienie się choroby Alzheimera. Kanadyjscy naukowcy wykazali, że u osób, które znały dwa języki lub więcej objawy tej choroby pojawiały się później, niż u osób, które nie znały języków obcych.

Niektórzy mówią, że za późno już dla nich na naukę języka nawiązując do popularnej opinii, że języka obcego możemy się nauczyć tylko w młodym wieku. Na szczęście to mit.

Według niedawno przeprowadzonego eksperymentu na uczestnikach w wieku 65-75 lat, nauka języka niesie ze sobą wiele korzyści. Uczestnicy eksperymentu, którzy uczyli się języka hiszpańskiego, wykazali poprawę w obszarach pamięci roboczej i funkcji wykonawczych.

Co to znaczy?

Poprawili swoje zdolności do zarządzania sprzecznymi informacjami, pozostawania skoncentrowanymi i unikania rozpraszania. Wygląda więc na to, że uczyć można się w każdym wieku!

#EnglishForIT&Tech #BusinessEnglish

Co dalej?

W CoAction uważamy, że nauka angielskiego pod kątem zawodowym powinna być zaprojektowana wokół bardzo konkretnych celów. Muszą one wynikać z jasno zdefiniowanych przykładów użycia języka w danej roli oraz poziomu „poczucia” się dobrze w komunikacji po angielsku. Ma to dla Ciebie sens? Jeśli tak, to…

…skontaktuj się z nami!
CoAction - Zdjęcie Przemysław Fidzina

Źródła:
https://www.medme.pl/artykuly/5-zalet-nauki-jezykow-obcych,35629.html
https://zdrowie.wprost.pl/doniesienia-naukowe/10528984/co-dzieje-sie-w-twoim-mozgu-gdy-uczysz-sie-nowego-jezyka.htm

CoAction Business Language Trainers
Inne wpisy tego experta

Jakie artykuły jeszcze Ci polecamy?