KONTAKT
KONTAKT
Wracam do listy wszystkich wpisów

Dlaczego warto regularnie uczyć się angielskiego? 4 poważne konsekwencje kursu z doskoku

Istnieje wiele platform do nauki języków, które oferują naukę na żądanie. Wchodzisz na stronę, o której godzinie chcesz, logujesz się i wybierasz dostępnego lektora. Dlaczego to nie zawsze działa?

Czego dowiesz się z tego artykułu?

Dlaczego nie proponujemy kursów on-call − czyli na żądanie, które stają się coraz popularniejsze?

Przecież aplikacje na smartfony i platformy www do nauki angielskiego, w tym lekcji z native speakerami, wydają się świetnym rozwiązaniem zarówno dla kursantów, jak i lektorów. Czy na pewno?

Z perspektywy kursanta niewątpliwym plusem jest to, że może wybrać, w jakich godzinach i w który dzień zdecyduje się na zajęcia. Jednak sami wiemy, że dużo łatwiej wyrobić nam nawyk nauki, jeżeli robimy to regularnie. Na przykład, spotykamy się z lektorem w każdy poniedziałek i środę o 8 rano. Wtedy jesteśmy gotowi psychicznie i mentalnie na to, że w tych dniach oraz o tej porze będziemy musieli popracować umysłowo.

Jeżeli nie ustalimy regularnych zajęć, tylko będziemy decydować na bieżąco, kiedy mamy czas i ochotę, jest duża szansa, że kiedy akurat trafi nam się wolna godzina, będziemy raczej chcieli ją poświęcić na obejrzenie serialu albo ugotowanie obiadu…

Chcesz poznać nowe zwroty niezbędne w biznesowym angielskim?

Bezpłatny e-book Business English specjalnie dla Ciebie

Wystarczy, że podasz nam swój adres e-mail, a e-book 30 KEY IDIOMS FOR BUSINESS MEETINGS trafi prosto na Twoją skrzynkę. Dzięki nowym zwrotom lepiej zrozumiesz klienta i ożywisz język angielski, polepszając płynność mówienia o biznesie!

4 największe minusy niezaplanowanych lekcji angielskiego w aplikacjach

1 minus = nieregularność

Aspektem, który może być problematyczny w procesie nauki języka, jest brak stałego lektora/lektorki.

Ciężko przewidzieć, jeżeli będziemy się decydować na zajęcia ad hoc, czy akurat dostępna będzie osoba, która prowadziła poprzednią lekcję.

Konsekwencją tego, że będziesz zmieniać nauczycieli w aplikacji, jest to, że nikt na bieżąco nie będzie śledził Twoich postępów. Nie dostaniesz feedbacku, czy błędy, które zdarza Ci się popełniać, zostały wyeliminowane.

2 minus = brak możliwości sprawdzenia postępów

Relacja, jaką kursanci nawiązują z lektorami, też nie jest bez znaczenia.

W środowisku, w którym czujesz się swobodnie, bezpiecznie i nie doświadczasz stresu, uczysz się zdecydowanie efektywniej!

Poza tym, jeżeli po prostu lubimy naszego nauczyciela, to chce nam się przychodzić na zajęcia, a często nie możemy się ich doczekać.

3 minus = brak personalnej relacji z lektorem

Zmiana lektora wpływa też na to, że trudniej trzymać się planu na rozwój językowy. Zakładając, że taki plan w ogóle się pojawił…

Kursy on-call zazwyczaj nastawione są tylko na konwersacje. Nie niosą za sobą konkretnego pomysłu na, to jak pracować z językiem i na których jego elementach trzeba się skupić.

4 minus = brak planu

A co takie rozwiązanie w zakresie kursów na żądanie oznacza dla lektorów?

Lektor loguje się w godzinach wybranych przez siebie, ale niezależnie od tego, czy jakiś kursant pojawi się, czy też nie, musi „czatować” przy laptopie – zawsze w gotowości do rozpoczęcia zajęć.

Może mieć kilka lekcji z rzędu, może nie mieć żadnej – a mimo tego musi być w ciągłej psychicznej gotowości. Taka praca on-call niesie ze sobą dużo negatywnych skutków dla zdrowia psychicznego.

Doświadczenie, w którym brały udział osoby pracujące w trybie na żądanie, pokazało, że zazwyczaj następny dzień po takim „maratonie” wiązał się dla nich z gorszym samopoczuciem i wyższym poziomem kortyzolu (hormon stresu). Lektor, który jest zmęczony i zestresowany, na pewno nie poprowadzi zajęć tak dobrze, jak zrobiłby to zrelaksowany oraz wypoczęty. Dodatkowo lektorom też zależy na nawiązaniu bliższej znajomości z kursantami i tego, że mają możliwość śledzenia ich postępów!

W CoAction stawiamy na stałą współpracę Lektorek i Lektorów z Uczniami

Co więcej, lektorzy prowadzą kursy w godzinach, które pasują zarówno im, jak i kursantom. Są to regularne terminy znane obu stronom wcześniej.

Zależy nam, żeby lektorzy CoAction, dobrze się czuli, nie chodzili ciągle zestresowani i po prostu lubili swoją pracę. Tym samym kursanci uczą się według planu, widzą konkretne postępy i obszary, nad którymi muszą popracować.

#EnglishForIT&Tech #BusinessEnglish

Co dalej?

W CoAction uważamy, że nauka angielskiego pod kątem zawodowym powinna być zaprojektowana wokół bardzo konkretnych celów. Muszą one wynikać z jasno zdefiniowanych przykładów użycia języka w danej roli oraz poziomu „poczucia” się dobrze w komunikacji po angielsku. Ma to dla Ciebie sens? Jeśli tak, to…

…skontaktuj się z nami!
CoAction - Zdjęcie Przemysław Fidzina
CoAction Business Language Trainers
Inne wpisy tego experta

Jakie artykuły jeszcze Ci polecamy?