KONTAKT
KONTAKT
Wracam do listy wszystkich wpisów

8. urodziny CoAction, czyli kilka lat w… jednym wpisie!

To już 8 lat CoAction! W tym urodzinowym wpisie przeczytasz o początkach tego śmiałego projektu, który postanowił zrealizować Przemek Fidzina. Sprawdź, od czego wszystko się zaczęło i jak przeżywaliśmy te ostatnie lata!

Czego dowiesz się z tego artykułu?

Początki pełne nowych wyzwań

Cześć! Z tej strony Przemek Fidzina. W lipcu 2020 roku minęło dokładnie 8 lat, od kiedy powstało CoAction. Do założenia firmy zachęciła mnie możliwość współpracy w zakresie szkoleń językowych z jedną z największych w Polsce firm z sektora spożywczego. Był lipiec, a pod koniec sierpnia moja szkoła (której jeszcze nie było!) miała stanąć w przetargu z jedną z największych warszawskich szkół językowych z sektora B2B. No i się zaczęło…

Wspólnie z grupą nowo zrekrutowanych lektorów mieliśmy ją wyprzeć dzięki lepszej jakości nauczania − na dotychczasową pracownicy klienta mocno narzekali. Początkowo nie wierzyłem, że dam radę zorganizować wszystko, by wystąpić w przetargu, zwłaszcza że chodziło o szkolenie pracowników z całej Polski. Zostałem jednak zachęcony do spróbowania przez znajomą z działu HR Klienta, która znała jakość nauki angielskiego, jaką prezentowałem. Pomyślałem, że może jednak warto spróbować.

Chcesz poznać nowe zwroty niezbędne w biznesowym angielskim?

Bezpłatny e-book Business English specjalnie dla Ciebie

Wystarczy, że podasz nam swój adres e-mail, a e-book 30 KEY IDIOMS FOR BUSINESS MEETINGS trafi prosto na Twoją skrzynkę. Dzięki nowym zwrotom lepiej zrozumiesz klienta i ożywisz język angielski, polepszając płynność mówienia o biznesie!

  • Po pierwsze, dowiedziałem się, że bez dokładnego zbadania, jaki jest „ból” klienta i czy wystarczy mu motywacji do zmiany (dostawcy, procesu), nie jesteśmy w stanie samym przekonywaniem o lepszej jakości usługi ruszyć machiny organizacyjnej.
  • Po drugie, to, że sam jestem w czymś dobry, nie znaczy, że jakoś magiczne, przez włożenie rąk na głowę innych współpracowników, jestem w stanie im tę wiedzę i umiejętności przekazać. Warto też czerpać od zespołu − inne spojrzenie na nauczanie może być wartością dodaną, a nie przeszkodą. Potrzebny jest proces, szkolenia wewnętrzne, praca nad motywacją lektorów do zmiany.
  • Po trzecie i najważniejsze, nawet jeśli nic z tamtego kontraktu nie wyszło, to tak naprawdę nauczyłem się na własnych błędach więcej o zarządzaniu szkołą/firmą niż pewnie to miałoby miejsce stopniowo, organicznie. Gdyby nie tamto wyczerpujące lato, dziś być może w ogóle nie byłoby CoAction. CoAction 2020 to szkoła językowa, z której jestem najzwyczajniej w świecie dumny!

I choć moja natura i ciągłe dążenie do ideału podpowiadają mi, że wiele jest jeszcze do poprawy, to wiem, że mamy się z czego cieszyć. Przede wszystkim z jakości szkoleń, z jakiej jesteśmy znani.

  • „Trafiłem do Was, bo chciałem coś innego niż zwykły kurs angielskiego”.
  • „Jesteście specjalistami od Business English!”.
  • „Wiecie, jak skutecznie uczyć”.,
  • „Skąd bierzecie takich niesamowitych lektorów?!”.

Takie słowa od zadowolonych klientów to miód na nasze uszy.

Jest już nas prawie trzydziestka!

Świetni Lektorzy i pozostali Pracownicy, którzy swoją codzienną pracą skutecznie pomagają realizować konkretne cele setkom naszych dorosłych kursantów, dbają o jakość nauczania, zajmują się sprawami koncepcyjno-organizacyjnymi i finansami, żeby wszystko działało tak, jak tryby w sprawnej maszynie.

Dziękuję Wam wszystkim za to, że jesteście i chcecie współtworzyć coś niezwykłego − CoAction Business Language Trainers. Dziękuję również Wam, którzy wcześniej dołożyliście swoją cegiełkę w nasz rozwój, a teraz spełniacie się w innych rolach. Dziękuję również mojej kochanej Żonie Agacie, która przez naszą całą znajomość dzielnie mnie wspiera.

Dziękuję wszystkim i mam nadzieję na następne, równie obfite, 8 lat CoAction!

Z pozdrowieniami
Przemek Fidzina

#EnglishForIT&Tech #BusinessEnglish

Co dalej?

W CoAction uważamy, że nauka angielskiego pod kątem zawodowym powinna być zaprojektowana wokół bardzo konkretnych celów. Muszą one wynikać z jasno zdefiniowanych przykładów użycia języka w danej roli oraz poziomu „poczucia” się dobrze w komunikacji po angielsku. Ma to dla Ciebie sens? Jeśli tak, to…

…skontaktuj się z nami!
CoAction - Zdjęcie Przemysław Fidzina
CoAction Business Language Trainers
Inne wpisy tego experta

Jakie artykuły jeszcze Ci polecamy?