8 Urodziny CoAction!

Przemysław Fidzina
Przemysław Fidzina

Dyrektor Zarządzający

8 lat...

W lipcu mija dokładnie tyle lat, od kiedy założyłem CoAction 🥳🥳. Do założenia firmy zachęciła mnie możliwość współpracy w zakresie szkoleń językowych z jedną z największych w Polsce firm z sektora spożywczego. Był lipiec, a pod koniec sierpnia moja szkoła (której jeszcze nie było!) miała stanąć w przetargu z jedną z największych warszawskich szkół językowych z sektora B2B.

Wspólnie z grupą nowo-zrekrutowanych lektorów mieliśmy ją wyprzeć dzięki lepszej jakości nauczania - na dotychczasową pracownicy klienta mocno narzekali. Początkowo nie wierzyłem, że dam radę zorganizować wszystko, by wystąpić w przetargu, zwłaszcza, że chodziło o szkolenie pracowników z całej Polski. Zostałem jednak zachęcony do spróbowania przez znajomą z działu HR Klienta, która znała jakość nauki angielskiego, jaką prezentowałem. Pomyślałem, że może jednak warto spróbować. No i się zaczęło ...

Początki pełne nowych wyzwań

Na pierwszy ogień poszła strona www.coaction.pl, teksty na nią tworzyłem przez wszystkie wieczory i weekendy lipca 2012. Stronkę postawił mi kolega w barterze za przygotowanie go do wyjazdu do Nowej Zelandii. Potem bardzo szalona rekrutacja, z wieloma niewiadomymi, bez przemyślanego procesu weryfikacji jakości lektorów, bez zaplecza organizacyjnego, systemu do zarządzania ponad setką kursów. 🤷‍♂️

Wówczas nie do końca wiedziałem, o co walczę, z czym dokładnie się wiąże tak duży kontrakt. Za swoją jakość szkolenia mogłem wziąć odpowiedzialność, ale za jakość naprędce zrekrutowanych lektorów? Poświęciłem całe lato 2012, a na koniec okazało się, że Klient i tak przedłużył kontrakt z ówczesną szkołą, bo nie byli gotowi na tak wielką zmianę organizacyjną. Gdybym to wiedział, pewnie bym nawet nie próbował. Ale…. czy traktuję to jako kompletny niewypał? Nie do końca! Tamto lato NAUCZYŁO MNIE wiele:

  • Po pierwsze, dowiedziałem się, że bez dokładnego zbadania, jaki jest “ból” klienta i czy wystarczy mu motywacji do zmiany (dostawcy, procesu), nie jesteśmy w stanie samym przekonywaniem o lepszej jakości usługi ruszyć machiny organizacyjnej.
  • Po drugie, to że sam jestem w czymś dobry, nie znaczy, że jakoś magiczne, przez włożenie rąk na głowę innych współpracowników, jestem w stanie im tę wiedzę i umiejętności przekazać. Warto też czerpać od zespołu - inne spojrzenie na nauczanie może być wartością dodaną a nie przeszkodą. Potrzebny jest proces, szkolenia wewnętrzne, praca nad motywacją lektorów do zmiany.
  • Po trzecie i najważniejsze, nawet jeśli nic z tamtego kontraktu nie wyszło, to tak naprawdę nauczyłem się na własnych błędach więcej o zarządzaniu szkołą/firmą niż pewnie to miałoby miejsce stopniowo, organicznie. Gdyby nie tamto wyczerpujące lato, dziś być może w ogóle nie byłoby CoAction. CoAction 2020 to szkoła językowa, z której jestem najzwyczajniej w świecie dumny!

I choć moja natura i ciągłe dążenie do ideału podpowiadają mi, że wiele jest jeszcze do poprawy, to wiem, że mamy się z czego cieszyć. Przede wszystkim z jakości szkoleń z jakiej jesteśmy znani: “trafiłem do Was, bo chciałem coś innego niż zwykły kurs angielskiego”, “specjaliści od Business English”, “wiedzą, jak skutecznie uczyć”, “skąd Wy bierzecie takich niesamowitych lektorów?!”. Takie słowa od zadowolonych klientów to miód na nasze uszy. 😌

Jest już nas prawie 30-stka!

Świetni Lektorzy, którzy swoją codzienną pracą skutecznie pomagają realizować konkretne cele setkom naszych dorosłych kursantów. Nasza wspaniała Dyrektor Metodyczna Małgorzata Turska , która oprócz tego, że dba o jakość nauczania w CoAction jest moją prawą ręką w sprawach koncepcyjno-organizacyjnych. Nasza Office Manager Anna Kaliszuk, która czuwa, aby rozliczenia i biuro szkoły działały jak tryby w sprawnej maszynie.

A już wkrótce dołączy do nas nowa Senior Teacher, która przejmie część obowiązków od naszej Metodyk oraz Marketing Ninja, który sprawi, że trafimy do jeszcze szerszego grona Klientów, którzy chcą w namacalny sposób podnieść swoje umiejętności komunikacyjne w języku angielskim.

Dziękuję Wam wszystkim za to, że jesteście i chcecie współtworzyć coś niezwykłego - CoAction Business Language Trainers. Dziękuję również Wam, którzy wcześniej dołożyliście swoją cegiełkę w nasz rozwój a teraz spełniacie się w innych rolach. Dziękuję również mojej kochanej Żonie Agacie, która przez naszą całą znajomość dzielnie mnie wspiera. 🙂

Dziękuję wszystkim i mam nadzieję na następne, równie obfite, 8 lat CoAction! 🥳🥳

Potrzebujesz więcej informacji o naszych szkoleniach?