KONTAKT
KONTAKT
Wracam do listy wszystkich wpisów

Prezenty pod choinkę dla osób uczących się angielskiego. Sprawdź nasz ranking

Święta już za 3 tygodnie, a na pewno nie chcesz zostawiać kupowania prezentów pod choinkę, na ostatnią chwilę. Pomyśleliśmy w CoAction, że przyjdziemy z pomocą w tym bardzo zabieganym czasie! Dlatego przygotowaliśmy ranking idealnych prezentów dla osób, które uczą się angielskiego.

Czego dowiesz się z tego artykułu?

Czy prezenty idealne pod naukę angielskiego w ogóle istnieją?

Może Wasza siostra postanowiła niedawno rozpocząć kurs, koleżanka z pracy ma plan wziąć się za swój angielski od nowego roku, albo Wy sami z chęcią pod choinką znajdziecie w tym roku coś, co pomoże Wam przejść na kolejny poziom?

Łapcie naszą listę i jeżeli macie jakieś dodatkowe pomysły lub któraś z propozycji się u Was sprawdziła, dajcie znać!

Lista 9 najlepszych świątecznych prezentów wspierających naukę angielskiego

Fiszki do nauki angielskiego

Zestaw fiszek. Są dwie opcje – papierowe, klasyczne zestawy, dla tych którzy wolą ćwiczyć offline, lub subskrypcja na Quizlet, gdzie możecie znaleźć lub tworzyć własne zestawy online (subskrypcja to koszt 150 zł za rok). Jaką platformę do tworzenia fiszek online wybrać? Polecamy Quizlet!

Gra karciana do przyswajania wyrażeń po angielsku

Gra karciana „Bójka na słówka”. Zarówno dla tych na poziomach podstawowych, jak i zaawansowanych. Można grać z innymi osobami, dobrze się bawić, a jednocześnie zapamiętywać wyrażenia po angielsku.

Chcesz poznać nowe zwroty niezbędne w biznesowym angielskim?

Bezpłatny e-book Business English specjalnie dla Ciebie

Wystarczy, że podasz nam swój adres e-mail, a e-book 30 KEY IDIOMS FOR BUSINESS MEETINGS trafi prosto na Twoją skrzynkę. Dzięki nowym zwrotom lepiej zrozumiesz klienta i ożywisz język angielski, polepszając płynność mówienia o biznesie!

Quiz do nauki angielskich idiomów

W zestawie znajdziecie karty z angielskimi idiomami, dla osób na poziomach od B2-C1. Idiomy wplecione są w zdania, z których musicie wywnioskować ich znaczenie, a następnie odpowiedzieć na pytania, które sprawdzają Wasze rozumienie.

Dzięki temu poznacie idiomy używane w codziennej komunikacji i takie, które często pojawiają się w filmach lub serialach.

Platforma do nauki z filmami i serialami po angielsku

Jeżeli jesteśmy przy filmach to następne narzędzie online, które polecamy, to strona English Attack, która oferuje ciekawe ćwiczenia oparte na klipach z filmów i seriali.

To opcja, która pozwala nam łączyć przyjemne z pożytecznym − oglądamy to, co lubimy, a jednocześnie uczymy się angielskiego.

Karta upominkowa, która daje dostęp na 6 miesięcy to koszt 185 zł.

Dostęp do magazynów online po angielsku

Dla tych, którzy lubią czytać i być na bieżąco z tym, co się dzieje na świecie, dobrym prezentem będzie wykupienie dostępu do magazynów, takich jak: Business Harvard Review, The Economist czy The Newsweek Learning English.

Ten ostatni polecamy szczególnie dla osób na poziomach B1 i B2, które mogą wybrać artykuły dostosowane do swoich możliwości i znajdą pod tekstami ćwiczeniami, żeby wspiąć się na kolejny poziom!

Książka do nauki angielskiej gramatyki

Książka Arlety Witt „Grama to nie drama”, dla osób, które mają z gramatyką nie po drodze i na samą myśl, że będą przerabiać ćwiczenia z trybami warunkowymi, robi im się słabo.

Zagadnienia gramatyczne są naprawdę dobrze wytłumaczone, cytaty z seriali i filmów, w których wykorzystywany jest np. przerabiany czas, są w każdym rozdziale, a ćwiczenia zawierają zawsze pewną dozę humoru, a to zdecydowanie uprzyjemnia naukę.

Seria książek ze słownikiem angielskim

Znajdziecie tutaj klasyki, takie jak powieści z Sherlockiem Holmesem w roli głównej, kryminały Agaty Christie, książki Orwella. Może zawsze chcieliście je przeczytać w oryginalne, ale obawialiście się, że Wasze umiejętności językowe nie są wystarczające? W tej serii na każdej stronie znajdziecie słowniczek, który zawiera najtrudniejsze słowa z polskim tłumaczeniem.

Dodatkowo, na każdej książce znajdziecie oznaczenie poziomu, dzięki temu nie wybierzecie czegoś, co będzie dla Was za trudne i sprawi, że zamiast przyjemności z czytania, będziecie odczuwać frustrację.

Notes do nauki angielskiego

Wiele osób nadal lubi zapisywać to, czego się uczą − w zeszycie lub notesie. Często ważne jest też dla nich, żeby notes był ładny, dobrze zorganizowany i poręczny.

Wszystkie te kryteria spełniają produkty ze sklepu Pani Swojego Czasu. Z naszego doświadczenia świetnie nadają się do zapisywania nowych phrasal verbs albo zdań z Business Idioms.

KURS BUSINESS ENGLISH OD COACTION

Prezent, który możecie zrobić sobie – jeżeli już od jakiegoś czasu myślicie nad tym, żeby podszkolić swój angielski, czujecie, że język ogranicza Was w kontaktach biznesowych, albo jest jedyną przeszkodą w znalezieniu nowej pracy lub zdobyciu awansu. To długoterminowa inwestycja w Wasze umiejętności i pozycję na rynku pracy. A może Twój bliski wspomina o podszlifowaniu angielskiego?

Jeżeli myślicie, że to może być strzał w dziesiątkę, umówcie się z nami na lekcję demo!

#EnglishForIT&Tech #BusinessEnglish

Co dalej?

W CoAction uważamy, że nauka angielskiego pod kątem zawodowym powinna być zaprojektowana wokół bardzo konkretnych celów. Muszą one wynikać z jasno zdefiniowanych przykładów użycia języka w danej roli oraz poziomu „poczucia” się dobrze w komunikacji po angielsku. Ma to dla Ciebie sens? Jeśli tak, to…

…skontaktuj się z nami!
CoAction - Zdjęcie Przemysław Fidzina
CoAction Business Language Trainers
Inne wpisy tego experta