7 kontaktów z Training Report

Już starożytni wiedzieli, że uczymy się przez nieustanne powtarzanie. Jak jednak wykorzystać ten naturalny proces, żeby się po drodze nie znudzić?

W CoAction powtórzymy potrzebny Ci zwrot albo zdanie 7 razy. Jednak kontakt z nowym zwrotem planujemy tak, żeby za każdym razem pojawił się w innych okolicznościach i utrwalił w bliskim Ci kontekście.

Oto 7 kontaktów - sytuacji, które spotkają Cię w pracy nad językiem przy użyciu naszego autorskiego narzędzia Training Report:

1. Z Twojej wypowiedzi (ustnej np. small talk, prezentacji lub pisemnej np. e-maila), tekstu czytanego lub słuchanego służącego jako materiał szkoleniowy lektor zanotuje dla Ciebie:
a) słownictwo, którego Ci zabrakło,
b) poprawione błędy gramatyczne, wymowy, użycia słownictwa, rejestru itp.
c) kolokacje, wyrażenia, które w danym kontekście są bardziej naturalne i poprawne,
d) sugestię zmiany wyrażenia na synonimiczne, antonimy lub zwrot o innym rejestrze (formalnym, nieformalnym),
e) kolokacje, wyrażenia, specjalistyczne terminy z tekstów, które mogą Ci się przydać. 

2. Po skończonej wypowiedzi lub na koniec zajęć raport jest omawiany z lektorem, który wyjaśnia naturę błędu, wyjaśnia dlaczego sugeruje inne wyrażenie itp.

3. Twoją „pracą domową” jest stworzenie zdań w dokumencie online z wyrażeniami zapisanymi w nim przez lektora. Najlepiej, gdy dotyczą bieżących i emocjonujących sytuacji z pracy lub życia.

4. Na początku kolejnych zajęć stworzone zdania są sprawdzane – przeczytasz je, a lektor razem z Tobą poprawi ewentualne błędy albo zaproponuje inny zwrot.

5. Rozmawiając swobodnie z lektorem, użyjesz nowego zwrotu w pełnym zdaniu. Zobaczysz, jak naturalnie jesteś w stanie wzbogacić nowym wyrażeniem swoją komunikację!

6. Na kolejnych zajęciach sprawdzane są tylko nowe zdania, a lektor w rozmowie skłania Cię do naturalnego użycia jedynie najtrudniejszych wyrażeń z przedostatnich zajęć.

7. Na koniec etapu nauki przeprowadzimy gruntowną powtórkę! 90 minut rozmowy z użyciem nowych zwrotów oraz quiz pisemny przy użyciu dedykowanych fiszek Quizlet.

W ramach Training Report gramy w fiszki QUIZLET!

 ZAGRAJ TERAZ

Umów się z nami i wypróbuj Training Report na żywo!

Potrzebujesz więcej informacji o naszych szkoleniach?