Po co angielski specjalist(k)om IT?

Przemysław Fidzina
Przemysław Fidzina

Dyrektor Zarządzający

Jeżeli pracujesz w IT lub zastanawiasz się nad zmianą swojej ścieżki zawodowej i przejściem do tej branży, możliwe, że zastanawiałeś/aś się nad tym czy poziom Twojego angielskiego jest ważny

Przecież programujesz lub uczysz się programowania w języku angielskim, więc jesteś zaznajomiony/a z konkretnymi słowami czy frazami. To prawda, ale czy to wystarczy?

W Polskiej firmie pracującej tylko z polskimi klientami możliwe, że tak. Jednak coraz więcej firm IT to firmy międzynarodowe lub mające w planach ekspansję poza granice naszego kraju. W tym wypadku znajomość angielskiego jest niezbędna, ponadto pozwala rozwijać swoją karierę i zarabiać więcej pieniędzy. 

W branży IT język angielski jest wszechobecny, używany do programowania, przedstawiania projektów, rozmów z klientem, spotkań SCRUM, raportowania itp. 

Po co dobry angielskim specjalistom IT?

  • Na większości rozmów kwalifikacyjnych sprawdzany jest poziom angielskiego kandydata. I to nie tylko na zasadzie opowiadania o sobie, ale też umiejętności opisania swoich projektów, doświadczenia zawodowego czy wyzwań.
  • Nawet jeżeli chcesz pracować w polskiej firmie IT, to coraz częściej współpracują one z klientami zagranicznymi i spotkania czy wymiana maili odbywa się w języku angielskim.
  • Materiały o nowinkach technicznych, o tym co, aktualnie dzieje się w branży, tworzone są najczęściej w języku angielskim. Bez jego znajomości nie będziesz na bieżąco i dużo może Cię ominąć.
  • Dokumentacja w języku angielskim - klienci mogą oczekiwać, że cała dokumentacja projektowa będzie prowadzona po angielsku, nazwy zmiennych, klas, funkcji i interfejsów też. Bez angielskiego to zadanie może być dla Ciebie niewykonalne. 

    Kurs angielskiego to nie tylko podniesienie poziomu Twoich umiejętności językowych, ale szkolenie, które realnie przełoży się na większe możliwości i zarobki 💰💰💰

    Prowadzimy kursy Business English for IT ➡️ jeżeli jesteś gotowy/a popracować nad swoim angielskim, umów się na lekcję demo📞

    Potrzebujesz więcej informacji o naszych szkoleniach?